Środa , 25 Kwietnia 2018 - 12:23 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:451
Miesiąc:22821
Ten rok:104483
Ogólnie:5248379

Od dnia 01.05.2002
 Zawody Narciarskie na Czarnym Groniu
19 Stycznia 2018 - 3706 Odsłon

Sport Już w najbliższą niedzielę odbędą się po raz siódmy zawody narciarskie i snowboardowe organizowane na stacji narciarskiej Czarny Groń. Organizatorzy, oprócz znakomitych warunków do szusowania i odpowiedniej ilości śniegu zapewniają mnóstwo dodatkowych atrakcji. Pierwsze starty zaczynają się o 9.30. Specjalnie dla uczestników Zawodów będą obowiązywać promocyjne ceny na karnety dzienne - dorośli 60 zł, dzieci 30 zł. Pula nagród, które zostały ufundowane przez Czarny Groń, Urząd Miejski w Andrychowie, producenta odzieży sportowej Viking oraz Siłownię iFitt z Andrychowa przekracza 10 000 zł. Zapisy online do 19 stycznia (piątek) jak również w dniu zawodów od godz. 7.30 do 8.30. Dla najmłodszych niespodzianki!!! Szczegóły tutaj

Strona gotowa do druku

 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Trialu Rowerowym
30 Kwietnia 2017 - 4569 Odsłon

Sport Piękna pogoda i niemal idealne warunki towarzyszyły w dniu dzisiejszym zawodnikom i jedynej zawodniczce Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Trialu Rowerowym. Impreza, która odbywała się na Placu Mickiewicza w Andrychowie zgromadziła miłośników dwóch kółek lubiących ekstremalnie urozmaiconą trasę. Imprezę wraz z licznym gronem sponsorów zorganizował klub AQUILA Wadowice. Radość zwycięstwa mieszała się z goryczą porażki. Zawodnicy nie mogli pozwolić sobie nawet na najmniejszy błąd i chwilę dekoncentracji. W trakcie przejazdów kilka razy okazało się, że "brak szczęścia" lub chwila zawahania może skutkować nie tylko stratą cennych punktów w kwalifikacji, ale też bolesnym potwierdzeniem tego faktu. Publiczność podziwiała widowiskowe i karkołomne przejazdy na skałach, betonowych elementach konstrukcyjnych oraz bardzo popularnych w ostatnim czasie w naszym kraju... drewnianych przeszkodach... Jak było? Zobaczcie!

Czytaj więcej... (3096 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Sukcesy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Senioriadzie
10 Marca 2017 - 5188 Odsłon

Sport W tegorocznej Senioriadzie wzięło udział ponad 400 zawodników z 29 UTW z Polski, 3 z Ukrainy i 1 z Austrii. Impreza tradycyjnie rozpoczęła się defiladą Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Święty ogień Senioriady przynieśli trzej rabczańscy maratończycy. Po zapaleniu znicza organizatorzy oficjalnie otwarli imprezę. Na igrzyska z naszego UTW wyjechała 30 osobowa reprezentacja: 14 zawodników i 16 kibiców. W rozwinięciu wiadomości - podsumowanie udziału!

Czytaj więcej... (2045 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Basen gratis? Od 1.-4. września 2016 r. tak!
30 Sierpnia 2016 - 6161 Odsłon

Sport Jak informuje strona www.basen.andrychow.pl - "Basen Kąpielowy w Andrychowie będzie czynny: od dnia 01.09.2016 r. do dnia 04.09.2016 r. w godz. 09.00 do 18.00. Wstęp na basen kąpielowy w Andrychowie od dnia 01.09.2016 r. do dnia 04.09.2016 r. jest bezpłatny.

Strona gotowa do druku

 I Międzynarodowy Miting Pływacki o Puchar Burmistrza Andrychowa
18 Czerwca 2016 - 7059 Odsłon

Sport Pogoda - wymarzona! 39 klubów z całej Polski oraz drużyna z Rosji - łącznie 400 zawodników wraz z trenerami i opiekunami (razem 600 osób!) uczestniczyło w I Międzynarodowym Mitingu Pływackim o Puchar Burmistrza Andrychowa. Zawody otworzył Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak i Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski. Organizatorem zawodów na basenie w Andrychowie jest klub pływacki z Kóz. Przez wiele lat tego rodzaju miting organizowany był właśnie w Kozach. Niestety - zawodników z roku na rok przybywa i okazało się, że organizatorzy zmuszeni byli aby poszukać większego obiektu. Wybór padł na Andrychów nie bez powodu. Zawodnicy nie ukrywali słów zachwytu nad obiektem i jego przygotowaniem do organizowania tego rodzaju ewentów. Nowoczesny, piękny, świetnie wyposażony - sprzyja organizowaniu zawodów i letniemu wypoczynkowi. Sezon pływacki w Andrychowie jeszcze dobrze się nie rozpoczął, więc tym bardziej cieszy fakt, że obiekt wykorzystany jest w pełni, zanim znajdą się na nim tłumy mieszkańców i gości Gminy Andrychów korzystający z jego atrakcji. Tego rodzaju działanie to również zastrzyk gotówki dla gospodarstw agroturystycznych i hoteli, które zakwaterowały u siebie część zawodników. Nagrody najlepszym wręczali Burmistrz Andrychowa - Tomasz Żak i Przewodniczący Rady Miejskiej - Roman Babski. Zapraszamy na fotoreportaż!

Czytaj więcej... (8226 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Czarny Groń przygotowuje się do nowego sezonu
12 Listopada 2015 - 7503 Odsłon

Sport Opiniotwórczy portal www.skionline.pl wyjaśnia rzeczowo, krok po kroku złożony temat o sytuacji związanej z wyciągiem na Czarnym Groniu. W materiale pojawia się również wiele ciekawych informacji, które z pewnością zainteresują amatorów białego szaleństwa! Czarny Groń szykuje bowiem na ten sezon kolejne nowości na stoku! Zapraszamy do lektury: www.skionline.pl

Strona gotowa do druku

 VII Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2015
10 Sierpnia 2015 - 8529 Odsłon

Sport W dniach 4-6 września w Rzykach, Andrychowie i Wieprzu odbędą się VII Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2015. Ta prestiżowa impreza sportowa odbędzie się już po raz siódmy, a po raz czwarty zagości w Andrychowie. Z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Udział w niej biorą gwiazdy polskiego kolarstwa - mistrzowie świata i medaliści olimpijscy oraz amatorzy jazdy na "dwóch kółkach" pragnący zmierzyć się z najlepszymi. Mistrzostwa organizowane przez Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "START" to jedyna tego typu impreza w Polsce, gromadząca z roku na rok coraz więcej uczestników. Niepełnosprawni mają szanse pokazać się na ulicach miast i promować tym samym zdrowy, i wcale nie odbiegający od reszty, sportowy tryb życia. Uczestnictwem w Mistrzostwach zachęcają niepełnosprawnych do wyjścia z domu, a pełnosprawnym przypominają o swoim istnieniu w społeczeństwie.

Czytaj więcej... (637 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Siatkówka plażowa sportem rodzinnym - warsztaty siatkarskie z Grzegorzem Fijałkiem
07 Sierpnia 2015 - 8093 Odsłon

Sport 13. sierpnia (czwartek) na basenie miejskim w Andrychowie odbędą się siatkarskie warsztaty dla dzieci z Grzegorzem Fijałkiem. Będzie to czwarte w tym sezonie spotkanie Grzegorza Fijałka z młodzieżą. Projekt "Siatkówka plażowa sportem rodzinnym - Warsztaty siatkarskie z Grzegorzem Fijałkiem", czyli Grzegorz Fijałek Camp odbył się już w Chorzowie (13 lipca), Łodzi (16 lipca) oraz w najbliższy weekend 8-9 sierpnia odbędzie się w Gdańsku. Kilka dni po zajęciach nad morzem, warsztaty zostaną zorganizowane w Andrychowie. Celem projektu jest popularyzacja siatkówki plażowej oraz zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, poprzez zabawę i trening z najlepszymi sportowcami w kraju.

Czytaj więcej... (1227 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Warsztaty siatkarskie z Grzegorzem Fijałkiem
04 Sierpnia 2015 - 7734 Odsłon

Sport Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o. w Andrychowie informuje, że w dniu 13 sierpnia 2015 r. od godziny 9:00 do godziny 16:00 na basenie kąpielowym w Andrychowie Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu "Anima Pro Activ" organizuje projekt pod nazwą "Siatkówka plażowa sportem rodzinnym – warsztaty siatkarskie z Grzegorzem Fijałkiem". Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Tomek Sordyl - wspomnienia z turnieju za wielkim murem!
28 Lipca 2015 - 8574 Odsłon

Sport Tomek Sordyl, andrychowianin trenujący wspinaczkę sportową w klubie Speed Rock Wadowice reprezentował Polskę w dwóch edycjach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas, które odbyły się w Chinach 21 i 27 czerwca. W przesłanym materiale opowiada nam o swoich przeżyciach! Zapraszamy do lektury! Nam najbardziej podobała się praktyczna rada, której udzielił wszystkim tym, którzy mają marzenia: "Chcę również zachęcić wszystkich do realizacji swoich planów. Ja, kiedy pierwszy raz powiedziałem sobie, że lecę do Chin, nie miałem jeszcze nic konkretnego co pozwalało by mi być pewnym tego wyjazdu. Zacząłem jednak do tej myśli się przyzwyczajać i zauważać coraz więcej sytuacji przybliżających mnie do realizacji postawionego celu. Jeśli chodzi natomiast o cele same w sobie uważam, że nie powinny one być ani zbyt odległe ani w zasięgu ręki. Najlepiej gdy znajdują się w zasięgu wzroku, czyli w naszej subiektywnej ocenie powinny być one możliwe tak na 50%. Jeżeli bowiem coś jest zbyt proste nie podejmiemy nawet tego małego działania, koniecznego do wykonania zadania stale odkładając je na później, a jeżeli osiągamy cel bez żadnego wkładu, to co to za cel?"

Czytaj więcej... (10352 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Najlepsi pływacy ze szkół podstawowych i gimnazjów w gminie
25 Czerwca 2015 - 8260 Odsłon

Sport 24 czerwca 2015 r. andrychowski Basen Kąpielowy gościł kilkudziesięciu uczestników gminnych zawodów o Puchar Burmistrza Andrychowa. Tym razem w szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Niektórzy ze startujących mogli pochwalić się niejednym medalem i pucharem zdobytym w konkurencjach podzielonych na kategorie wiekowe oraz style: klasyczny, grzbietowy i dowolny. Nie zabrakło też pływania typowo dla zabawy - chłopcy i dziewczęta walczyli na trasie 25 m. płynąc z piłką. Zawody otwarł dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty - Andrzej Szafrański a Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak - udekorował najlepszych gminnych, młodych pływaków i pływaczki. Zapraszamy na fotoreportaż z wręczania pucharów i medali. Wyniki Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Andrychowa dostępne są na stronie - www.nowiny.andrychow.eu"

Czytaj więcej... (2975 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Nasi Seniorzy przywieźli z Olimpiady dwa brązowe medale!
21 Maja 2015 - 8897 Odsłon

Sport 16.05.2015 r. reprezentacja Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie wzięła udział w VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych "Trzeci Wiek na Start" organizowanej przez UTW w Łazach. W zawodach brali udział przedstawiciele aż 50 uniwersytetów reprezentujących wszystkie rejony Polski, ale - byli też sportowcy z Wiednia. W wyjeździe na Olimpiadę wzięło udział łącznie 50 osób, 15 zawodników oraz kibice. Realizacja wyjazdu była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Andrychów.

Czytaj więcej... (1155 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Prośba do kibiców Beskidu! Wykręć fundacji numer! Zbieramy komórki dla Przemka
18 Kwietnia 2015 - 8278 Odsłon

Sport Stare, nieużywane telefony mogą pomóc 25-letniemu Przemkowi. Zbiórka sprzętu odbędzie się podczas trzecioligowego meczu Soły Oświęcim z Beskidem Andrychów w środę 29 kwietnia na terenie stadionu im. Braci Kisielińskich o godzinie 16.30. Przemek jest podopiecznym Fundacji Bliżej Szczęścia. Dwa tygodnie po swoich 18. urodzinach, napotkał na swojej drodze przeszkodę, nie mógł wstać z łóżka o własnych siłach. Diagnoza okazała się wyrokiem dla Przemka, stwardnienie rozsiane. - Wtedy zrozumiałem, że moje codzienne funkcjonowanie będzie zależało od innych - opowiada Przemek. - Zmieniłem podejście do życia, zacząłem doceniać każdą chwilę.

Czytaj więcej... (1167 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 IV Turniej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie
18 Lutego 2015 - 8401 Odsłon

Sport 7 marca 2015 r. w Ski Centrum Czarny Groń w Rzykach odbędzie się IV Turniej o Puchar Burmistrza Andrychowa i Czarnego Gronia w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy posiadający umiejętność jazdy na nartach oraz snowboardzie - nie uprawiający tych sportów zawodowo. Oficjalne otwarcie zawodów uświetni Miejska Orkiestra Dęta "Andropol". Miłośnicy białego szaleństwa wezmą udział w widowiskowych zawodach typu Slalom Gigant. Szczegóły zawodów oraz regulamin turnieju i formularz zgłoszeń dostępny jest na stronie www.andrychow.eu. Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Fantastyczna wiadomość! Ruszyła kanapa w Czarnym Groniu!
30 Grudnia 2014 - 9058 Odsłon

Sport Jak informuje opiniotwórczy portal skionline.pl i naocznie można zobaczyć przez kamerę online ośrodka Czarny Groń - ruszył wyciąg krzesełkowy na górnym stoku SkiCentrum Czarny Groń, oczekiwany od lat przez miłośników białego szaleństwa! W kronikę wydarzeń, które są punktami przełomowymi dla naszej okolicy i jej infrastuktury sportowo-rekreacyjnej wpisujemy nareszcie długo oczekiwaną pozycję - 30 grudnia 2014 r. Kanapa w Czarnym Groniu działa!

Czytaj więcej... (944 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ścianka znowu będzie pełna wspinaczy
04 Listopada 2014 - 7849 Odsłon

Sport Ponownie ruszają zajęcia na ściance wspinaczkowej w Gimnazjum nr 1 w Andrychowie. Od najbliższego piątku (7. listopada 2014) prowadzący zajęcia członkowie klubu Speed Rock Wadowice zapraszają co tydzień wszystkich, zarówno "weteranów" wspinaczki jak i osoby, które chciałyby zacząć swoją przygodę z tą formą aktywności fizycznej. Zajęcia w piątki w godz. 18:00-21:00. Szczegóły: strona społecznościowa klubu

Strona gotowa do druku

 Prawdopodobnie już w tym sezonie ruszą krzesełka na Czarnym Groniu
22 Października 2014 - 7663 Odsłon

Sport Ta wiadomość ucieszy narciarzy całej okolicy! oraz tych, którzy przyjeżdżają do nas na zimowe szaleństwo. Jak informuje opiniotwórczy portal narciarski skionline.pl - zbliża się szczęśliwe zakończenie naszej lokalnej, narciarskiej "niekończącej" się historii. Prawdopodobnie już w tym sezonie ruszą krzesełka na Czarnym Groniu! Cieszy nas niezmiernie, że inwestycja, która w sezonie zimowym należy do sztandarowych turystycznych atrakcji regionu znajdzie po pięciu latach swój szczęśliwy finał i będzie początkiem kolejnych działań i inwestycji w infrastrukturę narciarską oraz sportową całej okolicy! Zapraszamy do lektury artykułu: skionline.pl

Strona gotowa do druku

 Tomek Sordyl startował w Mistrzostwach Świata Juniorów we wspinaczce sportowej na czas
22 Września 2014 - 7676 Odsłon

Sport Tak! Na wstępie chciałbym podziękować firmie Ogniochron, Panu Wojciechowi Jamrozowi, Panu Tomaszowi Żakowi oraz wszystkim pozostałym osobom, bez których prawdopodobnie nic by z tego nie było - pisze na swoim profilu społecznościowym Tomek Sordyl - ciesząc się z faktu znalezienia sponsorów na wyjazd do Noumei w Nowej Kaledonii, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów we wspinaczce sportowej. Tomek spisał się całkiem nieźle! Jak informuje jego Klub - Speed Rock Wadowice: Po eliminacjach Mistrzostw Świata Juniorów we wspinaczce sportowej na czas, Tomek przeszedł do szesnastki na 10. pozycji. Ostatecznie - zajął w Turnieju 13 miejsce. Tabela wyników Gratulujemy! Razem z Tomkiem w tej kategorii uczestniczył jeszcze jeden Polak - Karol Denis (16 miejsce)

Strona gotowa do druku

 Andrychów Plaża 2014 - turniej siatkówki plażowej
05 Sierpnia 2014 - 6653 Odsłon

Sport Pamiętacie co działo się u nas rok temu? Zobaczcie! Początek sierpnia w Andrychowie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. W dniach 9 - 10 sierpnia, na Placu Mickiewicza odbędzie się turniej siatkówki plażowej - Andrychów Plaża 2014, który będzie kontynuacją ogólnopolskiego projektu Plaża Open. W zeszłym roku, jeden z siedmiu turniejów Plaża Open odbył się właśnie u nas. Na rynku miasta spotkały się najlepsze polskie pary plażowe, które walczyły o zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach. W tym roku również nie zabraknie wakacyjnej odmiany piłki siatkowej. Szczegółowy program imprezy - www.andrychow.eu

Strona gotowa do druku

 Speed Rock Wadowice - "Wakacje na ściance"
30 Lipca 2014 - 5741 Odsłon

Sport Do końca wakacji na Stadionie MKS Skawa w Wadowicach będą stały dwie 10-metrowe ścianki wspinaczkowe. Przez cały ten czas instruktorzy klubu Speed Rock Wadowice prowadzą tam zajęcia dosłownie DLA KAŻDEGO. Nie ma żadnych ograniczeń. Wspinać mogą się wszyscy bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej. Przykręcono drogi wspinaczkowe oznaczone kolorami chwytów, o różnych poziomach trudności. Przez cały czas instruktorzy służą pomocą i radami opartymi na ich doświadczeniu wynikającym z wieloletniego prowadzenia treningów. Nie trzeba troszczyć się również o sprzęt gdyż jest on również całkowicie zapewniony i jest wliczony w cenę biletu. Wbrew pozorom wspinaczka jest bezpiecznym sportem i właściwie nie ma ryzyka wypadku. Zalecamy zabrać wygodne ubranie i buty (tu polecamy raczej trampki niż adidasy czy klapki ze względu na lepsze czucie i przyczepność, ale - we wszystkim się da :). Istnieje możliwość przebrania się w szatni orlika. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (3375 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Speed Rock Wadowice zaprasza na Wakacje na ściance
25 Lipca 2014 - 5148 Odsłon

Sport Od soboty 25 lipca 2014 r. ruszają "Wakacje na ściance". Dwie 10 metrowe drogi stoją na Stadionie MKS Skawa Wadowice gotowe na amatorów aktywnego wypoczynku. Pierwszego dnia (27. lipca 2014) Wstęp wolny dla każdego! Ścianka będzie czynna w godz. 10:00-22:00. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych. Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do soboty. Więcej informacji dostępnych jest na profilu społecznościowym Speed.Rock.Wadowice Powstała też strona wydarzenia O szczegółach można dowiedzieć się telefonicznie: 888 508 677, 784560077 lub kontaktując się poprzez profil Facebookowy Speed Rock Wadowice.

Strona gotowa do druku

 Mamy paralotniowego mistrza Polski!
20 Lipca 2014 - 5321 Odsłon

Sport Asp. Jacek Górski, dowódca zastępu na zmianie II, wywalczył tytuł paralotniowego mistrza Polski w klasie sport. W klasyfikacji generalnej zajął szóste miejsce, gdzie łącznie w całych zawodach sklasyfikowano 74 zawodników - informuje strona internetowa www.psp.andrychow.pl - Tegoroczne mistrzostwa Polski rozgrywano dwuetapowo: pierwsza runda w dniach 8-14 czerwca 2014 roku, w ramach międzynarodowych zawodów w słoweńskim Tolminie, druga runda w dniach 10-13 lipca 2014 roku w Szczyrku, starty na górze Żar - czytamy. Koniecznie zobaczcie cały wpis na stronie naszej Państwowej Straży Pożarnej. Znajdziecie tam piękne fotografie!

Strona gotowa do druku

 Młodzi andrychowianie najlepsi w koszykówce
20 Marca 2014 - 5255 Odsłon

Sport Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie zwyciężyli w finale powiatowym Igrzysk w koszykówce chłopców rozegranym 19 marca 2014 r. w Zespole Szkół Publicznych Nr 1 w Wadowicach. Młodzi andrychowianie uzyskali awans do finału rejonowego gdzie zmierzą się z mistrzami powiatów chrzanowskiego, olkuskiego i oświęcimskiego.

Czytaj więcej... (634 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Licealiada powiatowa w piłce ręcznej dziewcząt
20 Marca 2014 - 5574 Odsłon

Sport Kolejny raz uczennice Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej okazały się najlepsze w powiatowym finale licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. Gospodynie imprezy rozegranej 18 marca 2014 r. będą reprezentować Powiat Wadowicki w finale rejonowym, w którym zmierzą się z najlepszymi zespołami z powiatów chrzanowskiego, olkuskiego i oświęcimskiego.

Czytaj więcej... (1793 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wiosenka Jam w andrychowskim SkateParku
13 Marca 2014 - 5854 Odsłon

Sport Chill, grill, mnóstwo znajomych i dobra zabawa. Ta inwestycja sportowa z pewnością cieszy i będzie cieszyć mnóstwo młodych ludzi z całej okolicy. Przyjeżdżają też z daleka, by pojeździć, pogadać, zaprezentować swoje umiejętności. Na andrychowskim SkateParku - 8 marca zorganizowano Wiosenka Jam. Obiekt jest oświetlony, co dodatkowo wydłuża godziny, w których można z niego korzystać. Trzeba przyznać, że niektórzy młodzi ludzie są świetni w "podniebnych" ewolucjach. Jak tak dalej pójdzie - przy ulicy Kościuszki pojawi się dodatkowy znak drogowy - Uwaga na nisko przelatujące rowery! :) Zapraszamy na duuuuuuużą garść fotek z rozpoczęcia imprezy.

Czytaj więcej... (2951 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Przywieźli medale z Senioriady! 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe!
06 Marca 2014 - 6135 Odsłon

Sport Projekt Olimpijczyk Senior dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Andrychowie to nie tylko dobra zabawa, ale też mnóstwo sportowych wrażeń! 4. marca 2014 grupa studentów UTW wyjechała, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, na I Ogólnopolską Senioriadę na Podhalu do Rabki-Zdroju. W grupie liczącej 30 osób znaleźli się zarówno zawodnicy, jak i kibice. Organizacja zawodów stała na bardzo wysokim poziomie. Udział andrychowskiego UTW w Senioriadzie zakończył się dużym sukcesem! Jej uczestnicy przywieźli do Andrychowa cztery medale - 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe. O zdobyciu medalu lub jego barwie decydowały nawet ułamki sekund! Jedna z zawodniczek UTW w slalomie gigancie, Barbara Bubak zajęła 4. miejsce, a od brązowego medalu dzieliło ją zaledwie 0.16 sekundy, natomiast Jasia Dyrcz-Rzycka (biegi) rozminęła się ze srebrnym medalem o pół stopy! Kto przywiózł medal? Ludomir Małolepszy - złoto w konkurencji slalom narciarski, Grzegorz Kobielus - srebro w konkurencji rzut do celu, Agnieszka Kozerska - brąz w konkurencji rzut do celu, Janina Dyrcz-Rzycka - brąz w konkurencji biegi. Zapraszamy na fotoreportaż dostępny na stronie UTW: www.utw.andrychow.eu

Strona gotowa do druku

 Turniej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie oraz Zimowy Piknik Rodzinny
30 Stycznia 2014 - 6084 Odsłon

Sport Sezon zimowy ruszył pełną parą. Na stokach miłośnicy białego szaleństwa korzystają ze śniegu i już ładują baterie na wielką dawkę adrenaliny. Serdecznie zapraszamy na czwartą edycje Turnieju o Pucharu Burmistrza Andrychowa i Czarnego Gronia w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, który odbędzie się w dniach 22 i 23 luty 2014 r. Na przybyłych czeka moc atrakcji. Pierwszy dzień rozpocznie się zawodami typu Slalom Gigant. Drugi dzień skierowany będzie dla wszystkich. Zapraszamy rodziny z dziećmi na Zimowy Piknik Rodzinny w Ski Centrum Czarny Groń. Organizatorzy planują wiele atrakcji i konkurencji dla najmłodszych. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (1695 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ola - "najmłodsza" mistrzyni powiatu wadowickiego
21 Stycznia 2014 - 5976 Odsłon

Sport 16 stycznia 2014 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Frydrychowicach odbył się Finał Igrzysk 2013/2014 Powiatu Wadowickiego w Szachach. W zawodach uczestniczyły dziewczęta i chłopcy ze Szkół Podstawowych - reprezentanci wszystkich gmin powiatu wadowickiego (trzy pierwsze miejsca z rozgrywek gminnych). Po siedmiu rundach, z których każda rozgrywana była do 30 minut wyłoniono najlepszych szachistów i szachistki w powiecie. Mistrzynią powiatu wadowickiego została uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie - Aleksandra Strama. Ola - uczennica klasy 2 była najmłodszą uczestniczką zawodów! Gratulujemy Oli i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim!

Czytaj więcej... (281 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychowska Ścianka Wspinaczkowa - zaprasza
31 Października 2013 - 8314 Odsłon

Sport Ścianka ma wysokość 14 metrów, szerokość 13,7 metra a jej przewieszenie sięga 3,5 metra. Nasycenie chwytami na ściance jest standartowe, istnieje możliwość modyfikacji dróg. Część z nich to chwyty wpuszczane ( ich średnica wynosi 17 cm ). Są również chwyty nakręcane. W większej części ścianka pokryta jest panelami imitującymi rzeźbę skalną. Część jest płaska. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo - wyposażona jest w możliwość asekuracji górnej i dolnej. Można na niej prowadzić zawody w konkurencjach na czas i na trudność. Na wyposażeniu obiektu znajdują się liny statyczne i dynamiczne, ekspresy i przyrządy asekuracyjne. Równocześnie na ściance może się wspinać 28 osób ( 2 x 14 osób ). Projektanci hali zadbali o to by na miejscu można było skorzystać z przebieralni oraz łazienki. Każdy może uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na ściance - zarówno dzieci jak i dorośli. Chcesz się powspinać na ściance wspinaczkowej zapraszamy na sztuczną ściankę w Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Andrychowie. Treningi odbywają się w piątki między godziną 18:00 - 21:00. W najbliższym czasie nie będzie możliwości dodatkowych godzin. Opłaty za korzystanie wynoszą za wejście jednorazowe na wydzielony obszar hali (3 godziny korzystania ze ścianki, sprzętu i przeszkolenia ) - 15 zł. Więcej informacji na stronie www.speedrock.pl. Obecnie zajęcia na ściance prowadzi klub Speed Rock Wadowice.

Strona gotowa do druku

 XIII Rodzinny Rajd Górski "Dzień Papieski" "Jan Paweł II - Papież Dialogu"
21 Października 2013 - 6652 Odsłon

Sport Na mecie XIII Rodzinnego Rajdu Górskiego "Dzień Papieski" "Jan Paweł II - Papież Dialogu" przy słonecznej pogodzie i we wspaniałych humorach zgłosiło się ok. 1000 uczestników! z 81 miejscowości Polski, Czech i Słowacji. Czekały ich tam wiele konkursów z nagrodami. Turyści przybyli pieszo, na rowerach oraz konno - 60 jeźdźców reprezentujących 21. Pułk Ułanów Nadwiślańskich z Kalwarii, Chrzanowa i Sułkowic oraz Krakowski Szwadron Ułanów im. Józefa Piłsudskiego. Organizatorzy i uczestnicy zostali serdecznie przyjęci przez gospodarzy schroniska. Czynny był punkt TRW GOT oraz opieki medycznej, która na szczęście nie była potrzebna. Celem rajdu jest popularyzowanie szlaków górskich Jana Pawła II, uczczenie Dnia Papieskiego, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, poznanie piękna Beskidu Małego i jego historii a także spotkania w kręgu rodziny, która pragnie wypoczywać na łonie natury podczas wędrówki pieszej, jazdy konnej lub na rowerze. Zapraszamy na obszerną relację oraz fotografie z rajdu dostępne na stronie POLSKIEGO TOWARZYSTWA TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZEGO ODDZIAŁU ZAKŁADOWEGO PTTK PRZY ANDRYCHOWSKICH ZAKŁADACH PRZEMYSŁU BAWEŁNIANEGO "ANDROPOL" S.A. W ANDRYCHOWIE - www.andrychow.pttk.pl

Strona gotowa do druku

 Otwarcie Skateparku, zawody strażackie i wirus z powietrza
22 Września 2013 - 6719 Odsłon

Sport Weekend 21/22 września należał w Andrychowie do uczestników zawodów zorganizowanych podczas otwarcia andrychowskiego Skateparku. W zaproszeniu na imprezę otwarcia napisali: "Stało się, po wielu latach rozmów, spotkań, modlitw, petycji, zbierania podpisów, drukowania materiałów, samoróbek i napisów na murach - Andrychów wreszcie doczekał się przestrzeni pozbawionej bruku". Na zaproszenie z Andrychowa przyjechali uczestnicy niemal z całej Polski - powiedział nam pewien wrocławianin, zapewniając, że mamy tutaj szczególny skatepark! Mówił coś o kątach, dzięki którym właśnie u nas można nieźle i dynamicznie pośmigać. Zawody zorganizowano w tydzień, ale kolejne będą zdecydowanie mocniej reklamowane w środowisku, bo lokalizacja andrychowskiego placu sprzyja organizowaniu większych, bardziej rozbudowanych eventów. Fotoreportaże z wydarzenia pojawią się wkrótce w specjalistycznej prasie i internecie, a pozytywny przekaz z Andrychowa - popłynie w świat. Tuż obok, na płycie stadionu strażacy przygotowywali niedzielne zawody, a my... dzień wcześniej złapaliśmy jakiegoś wirusa z powietrza i w części sobota, a potem niedziela upłynęła nam niemal w całości na rozmyślaniu :) Wirus daje już powoli za wygraną, więc zapraszamy Was do obejrzenia galerii foto z andrychowskiego Skateparku i części sobotnich zawodów. Trzeba przyznać, że nowy obiekt prezentuje się nieźle! a jazda może trwać do późnych godzin, gdyż teren jest oświetlony.

Czytaj więcej... (2428 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 V Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2013
19 Sierpnia 2013 - 6699 Odsłon

Sport W dniach 5-8 września odbędą się V Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2013 (Nidek/Rzyki/Andrychów/Wieprz). Ta prestiżowa impreza sportowa odbędzie się już po raz piąty, po raz drugi zagości na terenie powiatu wadowickiego i po raz pierwszy oświęcimskiego. Z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Udział w niej biorą gwiazdy polskiego kolarstwa i medaliści z Londynu oraz amatorzy jazdy na "dwóch kółkach" pragnący zmierzyć się z najlepszymi. Niepełnosprawni sportowcy mają szansę pokazać się na ulicach miast i promować tym samym zdrowy, i wcale nie odbiegający od reszty, sportowy tryb życia. Uczestnictwem w Mistrzostwach zachęcają niepełnosprawnych do wyjścia z domu, a pełnosprawnym przypominają o swoim istnieniu w społeczeństwie. Zapraszamy wszystkich do kibicowania! W związku z Mistrzostwami nastąpi blokada dróg. Szczegółowe informacje: www.start.bielsko.pl

Czytaj więcej... (109 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Za nimi pierwszy, historyczny maraton fitness na andrychowskim basenie kąpielowym
15 Czerwca 2013 - 6757 Odsłon

Sport 15. czerwca ( sobota) od godziny 19.00-22.00 na andrychowskim basenie odbył sie I Plenerowy Maraton Fitness organizowany na świeżym powietrzu. Sądząc po minach uczestników, a raczej uczestniczek - nie ostatni! Ta impreza o charakterze rozrywkowo-rekreacyjnym skierowana była do wszystkim miłośników aktywności fizycznej. Organizatorzy zapewniają, że takie trzy godziny energetycznej zabawy ułatwia odchudzanie i modelowanie sylwetki, oraz świetnie przygotuje ciało do letniego wypoczynku. W programie maratonu znalazły się AQUA-AEROBIK - ćwiczenia w wodzie w postaci prostej choreografii, (1 min. ćwiczeń w wodzie jest równa 5 min. ćwiczeń na sali), BIKINI WORKOUT - intensywne ćwiczenia interwałowe podczas których spala się tkankę tłuszczową oraz wzmacniamy mięśnie całego ciała oraz ZUMBOKA - dynamiczne zajęcia taneczne pobudzające mięśnie całego ciała, ułatwiające odchudzanie i modelowanie sylwetki. W godz. 19.00 - 22.00 Basen czynny był wyłącznie dla uczestników MARATONU. Gratulujemy pomysłu! Wszystko wskazuje na to, że impreza wejdzie na stałe do grafika wakacyjnych spotkań na basenie! Imprezę zorganizowało Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz WDK w Sułkowicach Łęgu. W czytaj więcej - kilka fotek z zajęć.

Czytaj więcej... (658 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Łukasz Szeliga nowym Prezesem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych
31 Maja 2013 - 8199 Odsłon

Sport Jestem ogromnie wdzięczny za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście, wybierając na Prezesa PZSN. Szczególnie dziękuję tym, którzy wspierali mnie i służyli dobrą radą. Liczę na owocną współpracę ze wszystkimi członkami PZSN "Start" - "Człowiek dopiero wtedy jest szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać" - taka krótka notka pojawiła się na stronie Łukasza Szeligi - www.lukasz-szeliga.pl - kandydującego jeszcze niedawno, a dziś już Prezesa Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych - mieszkańca naszej gminy. Ma 38 lat. Ukończył Akademię Pedagogiczną w Warszawie (mgr andragogiki specjalnej) oraz Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie (Trener II klasy narciarstwa alpejskiego). Wśród sprawowanych funkcji znalazły się: 2004-obecnie - Prezes Zarządu Beskidzkiego Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjne "Start" w Bielsku Białej, 2008-2010 - Asystent Trenera Kadry Paraolimpijskiej (Petera Matiasko - Słowacja) narciarzy alpejczyków IP Vancouver 2012, 2011-2013 - Trener koordynator Polskiej reprezentacji narciarzy alpejczyków IP Soczi 2014, 2012 - Zastępca Szefa Misji Paraolimpijskiej Londyn 2012. Zapraszamy na stronę www.lukasz-szeliga.pl gdzie można dowiedzieć się więcej o tym jak nowy prezes zamierza reformować PZSN, jakie ma plany na przyszłość i jak wiele pracy czeka go w najbliższym czasie. Gratulujemy wyboru i życzymy wiele sukcesów w tej jakże wspaniałej misji - przywracania ludziom nadziei we własne siły!

Czytaj więcej... (247 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychowscy zawodnicy Seido Karate spisali się na medal
29 Kwietnia 2013 - 7365 Odsłon

Sport 20. kwietnia odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Honorowy Patronat nad zawodami objęła Ambasada Japonii w Polsce. Do Kalwarii przybyło 264 zawodników reprezentujących 25 klubów z całej Polski, w tym 19 reprezentantów Andrychowskiego Klubu Seido Karate. Andrychowscy Seido karatecy spisali się w tych zawodach na medal zdobywając we wszystkich konkurencjach ogółem 3 złote medale, 2 srebrne, 3 brązowe i 4 czwarte punktowane miejsca. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (2151 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Przestaną męczyć się w centrum, będą mieć profesjonalny obiekt
16 Kwietnia 2013 - 6397 Odsłon

Sport Pewnie wielu z Was przechodząc w czasie wiosenno-letnio-jesiennych, cieplejszych i słonecznych dni przez centrum Andrychowa widziało grupki młodych ludzi "maltretujących" swoje rolki, deskorolki i rowery w przestrzeni nie do końca stworzonej do tego rodzaju zabaw. Teraz ta sytuacja zmieni się diametralnie. :) Nie, nie chodzi o to, że Straż Miejska "przepędzi" młodych ludzi - lecz o fakt budowy w naszym mieście nowoczesnego skateparku. Budowa już ruszyła. Naturalne ukształtowanie terenu i małe zainteresowanie korzystaniem z niszczejących obiektów znajdujących się na terenie stadionu oraz bliskość kompleksu rekreacyjnego - basenu kąpielowego w Andrychowie były pewnie powodem podjęcia decyzji o lokalizacji obiektu właśnie w tym miejscu, lokalizacji - niemal idealnej. Obiekt ma być gotowy prawdopodobnie jeszcze na zbliżające się wakacje. Szczegóły na temat jego konstrukcji podaje portal - www.nowiny.andrychow.eu

Strona gotowa do druku

 Co tam słychać na ściance wspinaczkowej?
08 Kwietnia 2013 - 5983 Odsłon

Sport Na andrychowskiej ściance wspinaczkowej zajęcia odbywają się obecnie jeden raz w tygodniu, w piątki od godz. 18 do 21. Organizatorem zajęć jest klub wspinaczkowy Speed Rock Wadowice. Koszt zajęć to 15zł/os. na czas całych 3 godzin zajęć, w tą cenę wliczone jest przeszkolenie oraz wypożyczenie sprzętu wspinaczkowego. Osoby niepełnoletnie na pierwsze zajęcia muszą przynieść oświadczenie rodzica/opiekuna - zgodę na uczestnictwo w zajęciach. Więcej informacji o treningach można uzyskać na stronie www.scianka.andrychow.pl oraz Klubu Speed Rock Wadowice - www.speedrock.pl

Strona gotowa do druku

 Harnasie dzisiaj wyciskali sztangę - leżąc
05 Kwietnia 2013 - 6247 Odsłon

Sport W dniu dzisiejszym, 5. kwietnia 2013 r. w andrychowskim LO odbyły się VIII Mistrzostwa Powiatu Wadowickiego w wyciskaniu Sztangi Leżąc Szkół Ponadgimnazjalnych. Harnasiowe Siłowanie 2013 odbywało się wg formuły Wilksa w kategorii Junior (uczniowie) i kategorii senior (absolwenci, zawodnicy poprzedniej edycji "Harnasiowego Siłowania) Zawody organizował Szkolny Klub LO Sportów "Siłowych Kocierskie Harnasie". Do walki stanęło kilkunastu siłaczy. W czytaj więcej - fotoreportaż z imprezy. Wyniki - wkrótce!

Czytaj więcej... (840 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 I Powiatowy Turniej Szachowy "Królewska Gra i Ja"
05 Kwietnia 2013 - 6334 Odsłon

Sport Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie oraz Rada Rodziców Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie wraz z Sekcją Szachową OPP w Andrychowie i Szkołą Podstawowa Nr 4 w Andrychowie organizuje w dniach 27 i 28 kwietnia 2013 r. (rozpoczęcie godzina 10.00) I Powiatowy Turniej Szachowy "Królewska Gra i Ja". Jego celem jest popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży. Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 8 rund. Tempo gry 30 minut na rozegranie partii dla każdego zawodnika. Obowiązują przepisy gry fide. Szczegóły: www.owr.andrychow.pl

Strona gotowa do druku

 Brakuje Wam pięknego stadionu i ładnej pogody?
02 Kwietnia 2013 - 6353 Odsłon

Sport Jedną ze zrekonstruowanych budowli ateńskich jest Stadion Panateński. Nazywany jest również Kalimarmaro, co znaczy - wykonany z dobrego marmuru. Pierwowzór budowli zbudowano w naturalnym zagłębieniu terenu w ciągu... roku na wielkie igrzyska Panateńskie. To co możemy zobaczyć na załączonych fotografiach w czytaj więcej - to stan na dzień dzisiejszy. Swój piękny wyglad stadion zawdzięcza w dużej mierze Georgiosowi Averoffowi - greckiemu mężowi stanu i przemysłowcowi, który pomógł finansowo zrekonstruować obiekt na Letnie Igrzyska Olimpijskie w 1896 r.

Czytaj więcej... (2322 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych EDF CUP 2013 - zakończone
19 Marca 2013 - 6340 Odsłon

Sport Za nami ostatni dzień Mistrzostw. Super Gigant przebiegł w wyraźnie niesprzyjających warunkach ruszył porywisty wiatr i padał mokry śnieg. Wszystko jednak odbyło się bez zastrzeżeń. Mistrzostwa zakończyły się uroczystym obiadem, na którym wręczono medale i dyplomy. W różnych konkurencjach na podium stawali: w grupie niewidomych i niedowidzących kobiet: Kaja Dobranowska z przewodnikiem Bartkiem Olszewskim, mężczyzn: Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską, Kacper Ludwikowski z przewodnikiem (tatą) Ireneuszem Ludwikowskim, Maciej Szymala z przewodnikiem (bratem) Leszkiem Szymalą, spośród mężczyzn jeżdżących na stojąco prym wiódł Andrzej Szczęsny na przemian z Michałem Klosem i Piotrem Chomiczewskim, wśród mężczyzn jeżdżących na siedząco, czyli na tak zwanym monoski niepokonani byli Rafał Szumiec mocno rywalizujący z Czechem Oldrzichem Jelinkiem. Wyniki za poszczególne konkurencje oraz zdjęcia dostępne są na stronie www.startbielsko.pl W tym ostatnim dniu nie zabrakło TVP1 i TVP Sport. Relacja wkrótce ukaże się m.in. w programie "Pełnosprawni".

Czytaj więcej... (34 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Stało się! W andrychowskim Ogólniaku dadzą młodzieży niezły wycisk!
19 Marca 2013 - 6398 Odsłon

Sport 5 kwietnia 2013 r. w andrychowskim LO odbędą się VIII Mistrzostwa Powiatu Wadowickiego w wyciskaniu Sztangi Leżąc Szkół Ponadgimnazjalnych. Harnasiowe Siłowanie 2013 odbywać się będzie wg formuły Wilksa w kategorii Junior (uczniowie) i w kategorii senior (absolwenci, zawodnicy poprzedniej edycji "Harnasiowego Siłowania) Zawody organizuje Szkolny Klub LO Sportów Siłowych Kocierskie Harnasie. Zanim zaprosimy Was na stronę organizatorów - dodamy tylko... Niech Wam sztanga lekką będzie. Szczegóły zawodów - tutaj

Strona gotowa do druku

 Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych
13 Marca 2013 - 5845 Odsłon

Sport Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych EDF CUP 2013 - Rzyki, Szczyrk już wkrótce. Po raz dziesiąty odbędą się Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych 16-17 marca Ski Centrum Czarny Groń, 18-19 marca w Szczyrku na Skrzycznem. Wystartuje 60 zawodników w kilku kategoriach w zależności od rodzaju niepełnosprawności (jeżdżący na stojąco, jeżdżący na siedząco, niewidomi i niedowidzący). W Rzykach będzie też grupa startowa integracyjna. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zawodach. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zmierzyć się z najlepszymi. Część z nich to nasza kadra paraolimpijska wytypowana na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi (2014). Można też miło spędzić czas na świeżym powietrzu kibicując naszym olimpijczykom oraz tym, którzy dopiero zaczynają swoje narciarskie zmagania. Szczegółowe informacje na stronie: http://www.start.bielsko.pl/ oraz telefonicznie: 663 984 392

Czytaj więcej... (122 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Otwarte Zawody Strzeleckie LOK Kęty
11 Marca 2013 - 6049 Odsłon

Sport Pod patronatem Gminy Kęty i Zarządu Powiatowego LOK Kraków w dniach 11.-16. marca odbędą się Otwarte Zawody Strzeleckie LOK Kęty - III runda I tury 2013 r. Zawody odbędą się na strzelnicy PZ nr 10 SME Kęty, ul. Żwirki i Wigury 27a. Plakat ze szczegółami w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (162 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Idzie wiosna, a my dostaliśmy email od Jaskółki
06 Marca 2013 - 5723 Odsłon

Sport Dawno nic nie wysyłałem dla andrychow.pl ponieważ wszystkie poprzednie filmy były kręcone za granicą, ale miałem okazję parę dni w tym roku nakręcić również coś w Polsce. Poniżej link do krótkiego epizodu z Karkonoszy. Przesyłam też 3 fotki. Kolejne wkrótce! - pisze do nas Marcin Jaskóka przesyłając link do filmu z Karkonoszy Rano wychylasz głowę z namiotu i widzisz jak nadciąga z prędkością światła coś złego. Jednak to tylko mgła, zapinasz deskę i rozpoczynasz kolejny piękny dzień w górach. Splitboarding, biwakowanie i dobra atmosfera! Karkonosze mają specyficzny klimat, ciężko tu o pionowe ściany czy strome żleby ale w zamian dostaniesz dużo puchu, idealny las do jazdy i wielkiego banana na gębie po całodniowej wyrpie dodaje i przesyła pozdrowienia z Japonii. W czytaj więcej - wspomniane fotki z Karkonoszy.

Czytaj więcej... (267 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Za miedzą się biją! Na szpady!
21 Lutego 2013 - 5634 Odsłon

Sport Stowarzyszenie Klub Sportowy Grass - Hopper KALWARIA powstało końcem 2011 roku. Jego założycielem i Prezesem jest Bogdan Biela. W klubie od samego początku stworzono doskonałe warunki do ćwiczeń poprzez wyposażenie w markowy i atestowany (FIE) sprzęt, a także zatrudniono wyspecjalizowanego trenera. Po spełnieniu rygorystycznych warunków uzyskano licencję Polskiego Związku Szermierczego, co umożliwiło start jego członków w zawodach ogólnopolskich. W najbliższy weekend w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się TURNIEJ SZERMIERCZY O PUCHAR MIASTA KALWARIA ZEBRZYDOWSKA - Szpada Dziewcząt i chłopców. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Wadowickiego oraz Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej. To bardzo dobra okazja do obejrzenia na żywo jak wygląda turniej szermierczy. Szczegóły: www.szermierka-kalwaria.pl

Strona gotowa do druku

 Sztuką jest wygrać z własną słabością
02 Stycznia 2013 - 5340 Odsłon

Sport Kiedy możemy dysponować pełną siłą i sprawnością całego naszego ciała nie zastanawiamy się, jak trudno jest funkcjonować w społeczeństwie z jakąkolwiek dysfunkcją. Ludzie, których los doświadczył niepełnosprawnością na wiele sposobów walczą ze swoimi niezawinionymi słabościami, udawadniając sobie i innym, że świat może być piękny bez względu na przeciwności losu, które ich dotknęły. W Ośrodku Czarny Groń odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych EDF CUP. Głównym organizatorem zmagań sportowców był BZSR Start Bielsko-Biała. Niepełnosprawni, ale w pełni sprawni sportowcy uczestniczyli pierwszego dnia w slalomie, drugiego w slalomie gigancie, a trzeciego w Super Kombinacji. W zawodach uczestniczyło 50 zawodników z Polski oraz Republiki Czeskiej. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (846 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychowscy seido karatecy ciężko pracowali - teraz odnoszą sukcesy
18 Grudnia 2012 - 5324 Odsłon

Sport Właściwa metodyka i solidny trening przynoszą sukcesy andrychowskim seido karatekom. 9. grudnia 2012 r. w Lublinie odbyły się zawody karate - III Polish Open Karate Shinkyokushin Kadetów i Juniorów do 21 roku życia. Organizatorem tej udanej imprezy był Lubelski Klub MAS OYAMAS KARATE KYOKUSHINKAI. Sędzią Głównym zawodów był Prezes Polskiego Związku Klubów Kyokushin Shihan Krzysztof Borowiec V DAN z Kielc. W turnieju uczestniczyło 174 zawodników z następujących ośrodków: Kielce, Chełm, Hrubieszów, Giżycko, Rzeszów, Sandomierz, Wrocław, Łódź, Kowel, Ostrołęka, Puławy, Lubartów, Łęczna, Lublin i 20 Seido Karateków z Wadowic, Andrychowa, Kalwarii i Kęt. Nasze miasto i Andrychowski Klub Seido Karate reprezentowało czterech zawodników: Fraś Dominik, Mizera Miłosz, Kruczek Konrad, Graca Paweł. Zawody odbyły się w dwóch formułach, kata i kumite czyli walki. Turniej miał rangę Mistrzostw Polski. Właściwa metodyka prowadzenia zajęć Seido Karate i solidny trening zaowocowały udanym startem naszych zawodników. Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

Czytaj więcej... (927 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Znany portal narciarski narty.pl informuje o planach Czarnego Gronia
28 Listopada 2012 - 5471 Odsłon

Sport Znany portal narciarski narty.pl w Newsach z Polski poinformował o ambitnych planach rozbudowy obiektów narciarskich w naszej okolicy. Nie trzeba dodawać, jak ta inwestycja wpłynęłaby na rozwój naszego regionu. Plany te wyglądają wyjątkowo imponująco, trzymamy kciuki by doszły do realizacji - czytamy w zakończeniu artykułu. Kciuki oprócz nas - narty.pl i andrychow.pl - trzymają też pewnie okoliczni narciarze, którzy w Czarnym Groniu mieliby prawdziwy narciarski raj południa Polski. Treść artykułu dostępna jest: tutaj

Strona gotowa do druku

 Koniec poniedziałkowej ścianki w Andrychowie
03 Listopada 2012 - 5144 Odsłon

Sport Z powodu małej liczby chętnych do udziału w poniedziałkowych treningach na andrychowskiej ściance wspinaczkowej w Gimnazjum nr 1 zajęcia odbywać się będą wyłącznie w piątki w godz. 18:00-21:00. Koszt pozostaje bez zmian tj. 10 zł za wstęp (cena za jedną osobę wraz z uprzężą i resztą potrzebnego sprzętu). Osoby, które otrzymały bilety upoważniające do darmowego korzystania ze ściany będą mogły wykorzystać je w piątki - informują prowadzący zajęcia instruktorzy z klubu Speed Rock Wadowice.

Strona gotowa do druku

 Dawaj, dawaj, dawaj, dawaj, dawaj, dawaj!
29 Października 2012 - 6157 Odsłon

Sport To słowo wypowiedziano w Hali Sportowej Gimnazjum nr 1 w niedzielne popołudnie chyba milion razy :). Na drugą edycję tegorocznego Pucharu Polski we wspinacze sportowej stawiło się 23 zawodników aby zmierzyć się tylko w jednej konkurencji - na prowadzenie. Duża ilość zawodników w Polsce, uprawiających wspinaczkę sprawiła, że sportowcy decydują się coraz częściej na specjalizację - wybierając albo konkurencję prowadzenia (trudność), albo "biegi" na czas. Do Andrychowa przyjachali najlepsi z tych, którzy wspinają się na trudność. Wśród startujących znalazły się tak uznane osobistości w świecie polskiej wspinaczki sportowej jak Andrzej Mecherzyński-Wiktor, Kamil Ferenc (skończył dwie drogi eliminacyjne) i Konrad Ociepka. To właśnie oni obaj walczyli tydzień temu o zwycięstwo w edycji Pucharu Polski. Również w Andrychowie, jak się okazało w finałach - podzielili się miejscami na podium. Wśród pań wydarzyła się spora niespodzianka! Zwyciężczyni tegorocznej pierwszej edycji Pucharu Polski Janina Gmider nie weszła do andrychowskiego finału. Zwyciężyła Sylwia Buczek (MKS Tarnovia). Tak to bywa w sporcie! W tym roku organizowane sa trzy edycje pucharowe. Finał przewidziano na 11 listopada - w Święto Niepodległości w Warszawie. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (3510 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Mistrzostwa Małopolski Oyama Karate
17 Października 2012 - 6619 Odsłon

Sport 27. października 2012 r. na Hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Andrychowie przy ul. Daszyńskiego 14 odbędą się Mistrzostwa Małopolski Oyama Karate. W programie imprezy walki eliminacyjne (10.00-14.00) Po oficjalnym rozpoczęciu oo godzinie 15.00 odbędą się walki półfinałowe i finały mistrostw. Zapraszamy! Wstęp wolny. Patronat główny: Burmistrz Miasta Andrychowa.

Strona gotowa do druku

 Dwa historyczne mecze na Basenie Kąpielowym w Andrychowie!
27 Sierpnia 2012 - 5775 Odsłon

Sport Zapraszamy na stronę internetową Basenu Kąpielowego w Andrychowie. W sobotę redakcja andrychow.pl uczestniczyła w historycznym meczu piłki wodnej! :) To znaczy - my staliśmy tam gdzie kiedyś było sucho :) To pierwszy taki mecz po przebudowie basenu kąpielowego! Pokazowe spotkanie rozegrano dzięki juniorom Waterpolowego Towarzystwa Sportowego z Bytomia. Z reportażu dowiecie się nie tylko tego jakie są zasady gry! Weekendowa pogoda nie była upalna - było ciepło, niestety - nie aż tak bardzo by mieszkańcy Andrychowa i turyści zdecydowali się tak licznie, jak w pogodne popołudnia udać sie na basen. Dwa dni wczesniej podczas treningu przeprowadziliśmy rozmowę z Jackiem Liniewieckim, który jest jednym z trenerów oraz pełni funkcję Prezesa Waterpolowego Towarzystwa Sportowego. Dowiedzieliśmy się szereg ciekawych informacji nie tylko z zakresu piłki wodnej, ale też... historii basenu kąpielowego w Andrychowie! Jak się dowiedzieliśmy, na jednym z historycznych zdjęć zawartych na stronie basenu znajduje się... mecz piłki wodnej! Mecz ten rozegrały reprezentacje Polski i Węgier z okazji otwarcia Stadionu w Andrychowie! Zapraszamy na fotoreportaż przedstawiający trening zawodników oraz historyczne fotografie pierwszego meczu w piłkę wodną na naszym nowym basenie! Kliknijcie - www.basen.andrychow.pl

Strona gotowa do druku

 Andrychów powitał powracającego z olimpiady w Londynie Grzegorza Fijałka
09 Sierpnia 2012 - 6417 Odsłon

Sport W dniu dzisiejszym (9. sierpnia 2012 r.) przed południem obok Urzędu Miejskiego w Andrychowie miała miejsce miła uroczystość. Mieszkańcy Andrychowa i przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Tomaszem Żakiem i Przewodniczącym Rady Miejskiej Romanem Babskim powitali Grzegorza Fijałka, który powrócił z Igrzysk Olimpijskich w Londynie do rodzinnego miasta. Sportowca powitały oklaski i słowa uznania kibiców. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (4286 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 IV Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych - EDF Tour
14 Lipca 2012 - 7498 Odsłon

Sport 14 lipca 2012 r. IV Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych - EDF Tour odbywały się w Andrychowie - Kryterium uliczne (zawody integracyjne). Dzień wcześniej, na trasie w Rzykach Praciakach zawodnicy walczyli w konkurencji jazdy na czas. Tego rodzaju zmagania odbywają się w naszym mieście po raz pierwszy. W dniu jutrzejszym zawodników gościła będzie Gmina Wieprz - Wyścig ze startu wspólnego. To już kolejna impreza mająca na celu integrację pełno i niepełnosprawnego środowiska sportowców (przypominamy - w marcu 2012 odbyły się Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim) W czytaj więcej zapraszamy do obejrzenia fotoreportazu z kryterium ulicznego na ulicach Rynek, 1 Maja i Legionów. Po zakończeniu, przy dźwiękach Miejskiej Orkiestry Dętej "Andropol" na Placu Mickiewicza odbyło sie uroczyste wręcznie nagród i medali za udział w dotychczasowych konkurencjach.

Czytaj więcej... (2242 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Promocyjne bilety na basen dla dzieci klas I-III Szkół podstawowych Gminy Andrychów.
28 Czerwca 2012 - 6007 Odsłon

Sport W ramach akcji promocyjnej Basen Kąpielowy w Andrychowie wprowadza bilet wstępu na basen kąpielowy za złotówkę! w dni robocze dla dzieci klas I do III szkół podstawowych z Gminy Andrychów po okazaniu legitymacji szkolnej. Jednocześnie przypominamy, że dzieci do lat 10 mogą przebywać na terenie Basenu Kąpielowego wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich. Tego rodzaju ulga obowiązywała będzie od 29 czerwca do 31 lipca 2012 r.

Strona gotowa do druku

 Kolejne sukcesy sportowców z Czwórki
06 Czerwca 2012 - 5796 Odsłon

Sport Uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie w tym roku szkolnym odnieśli wiele sukcesów sportowych. W wielu konkurencjach zostali Mistrzami Gminy, Powiatu czy Rejonu. Bardzo dobrze startowali też w zawodach wojewódzkich, wspominając tu choćby tytuł Wicemistrza Województwa Małopolskiego w mini Piłce Siatkowej Dziewcząt, czy czwarte miejsce chłopców w tej samej dyscyplinie. W maju uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w kolejnych zawodach. Tym razem młodzi sportowcy zmierzyli się w czwórboju. Czwórbój składa się z czterech konkurencji - bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 1000m.

Czytaj więcej... (1477 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Pobiegli jeszcze dalej!
23 Kwietnia 2012 - 6759 Odsłon

Sport Uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie zostali Mistrzami Gminy Andrychów w Sztafetowych Biegach Przełajowych i reprezentowali Naszą Gminę w zawodach powiatu wadowickiego. W Finałach Powiatowych, które odbyły się 18 kwietnia również nie mieli sobie równych i zarówno dziewczęta, jak i chłopcy stanęli na najwyższym stopniu podium, zostając Mistrzyniami i Mistrzami Powiatu Wadowickiego.

Czytaj więcej... (1425 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Po dużych zmianach w AKS Beskid zmiany w Klubie Stu?
13 Kwietnia 2012 - 6733 Odsłon

Sport Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej Klubu Stu - www.klub100.pl - w artykule "Zmiana osoby reprezentującej AKS Beskid w Klubie STU" autorstwa Zarządu AKS Beskid - Zarząd klubu informuje, że na posiedzeniu Zarządu w dniu 10 kwietnia 2012 roku podjął uchwałę o zmianach w jednostce działającej w strukturze AKS Beskid czyli Klubie STU. Powołując się na dokument z dnia 02.01.2008 roku par.2 i par.3 (skan dokumentu na stronie z artykułem) dokonano zmian osób zarządzających Klubem STU. Ze względu na niezgodną z prawem oraz sprzeczną z decyzją ówczesnego Zarządu AKS Beskid procedurą wyborczą uznaje się wybory na prezesa Klubu STU za nieważne. Wybrany w tamtych wyborach Pan Mirosław Kmieć zostanie zastąpiony, decyzją Zarządu AKS Beskid, przez Pana Mieczysława Studniarza który będzie pełnił funkcję pełnomocnika Zarządu AKS Beskid d/s Klubu STU. Funkcja ta będzie pełniona tylko do czasu ukonstytuowania się władz, demokratycznie i tajnie wybranych, niezależnej organizacji Klub 100. Jak czytamy w dalszej części artykułu - docelowo Zarząd AKS Beskid chce, aby Klub STU stał się organizacją działająca na swój rachunek i posiadał własną osobowość prawną, a z klubem AKS Beskid był związany umową partnerską. Pełny tekst artykułu dostępny jest na stronie www.klub100.pl

Strona gotowa do druku

 Ogólnopolski turniej Seido Karate i sukces andrychowskich reprezentantów
19 Marca 2012 - 7076 Odsłon

Sport 3. marca 2012 r. w Bielsku Białej odbył się Ogólnopolski turniej Seido Karate. Zawody odbyły się w dwóch formułach "KATA", czyli pokaz form umownych oraz "KUMITE", czyli walce. Andrychów reprezentowało 11 zawodników, którzy startowali w różnych kategoriach wagowych jak i tych uwzględniających stopień zaawansowania. W kategorii KATA bardzo dobrze zaprezentowali się debiutanci - Klaudia Bodzek zajmując I miejsce oraz Michał Woźniak, który pod dogrywce zajął III miejsce w swej kategorii. Natomiast kolejny udany start zaliczyli Marcin Kapera (II miejsce) oraz Konrad Kruczek (III miejsce). Warto również zaznaczyć, że pomimo braku medalowych miejsc, bardzo dobrze zaprezentowali się Smaza Jakub, Paweł Dominik uzyskując czwarte miejsca w swoich kategoriach. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (1029 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Mini Piłka Ręczna
14 Marca 2012 - 8256 Odsłon

Sport Uczniowie szkół podstawowych naszej Gminy walczyli o puchar i tytuł Mistrza Gminy w Mini Piłce Ręcznej. Pierwsze do walki, w swoje święto - 8 marca stanęły dziewczęta. W turnieju, który odbył się w Zespole Szkół Samorządowych w Rzykach wzięło udział 5 reprezentacji szkół podstawowych. Po zaciętych meczach na pierwszym stopniu podium stanęły szczypiornistki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie. Dzień później - 9 marca w Zespole Szkół Samorządowych w Roczynach odbyły się Gminne Zawody w Mini Piłce Ręcznej Chłopców. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (1483 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Lodowisko tylko do niedzieli
14 Marca 2012 - 6903 Odsłon

Sport Ostatnia szansa aby pojeździć na łyżwach na świeżym powietrzu w gminie Andrychów. Za oknem coraz cieplej. Jedyne lodowisko w naszej okolicy (w Czarnym Groniu) czynne będzie tylko do najbliższej niedzieli 18. marca 2012 r.

Strona gotowa do druku

 "Czwórka" najlepsza w powiecie wadowickim
07 Marca 2012 - 7041 Odsłon

Sport Uczniowie Czwórki znowu okazali się najlepsi w powiecie wadowickim. Tym razem zostali mistrzami powiatu w Mini Koszykówce. Turniej chłopców odbył się 2 marca w Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach. Mecze systemem "każdy z każdym" rozegrały cztery najlepsze drużyny reprezentujące szkoły naszego powiatu. W pierwszym meczu, po zaciętej walce, chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie pokonali gospodarzy Turnieju - zespół Szkoły Podstawowej nr 4 z Wadowic. W kolejnych meczach zwyciężyli też drużyny Szkół Podstawowych z Łączan i Stronia. Wygrywając wszystkie mecze reprezentacja Czwórki zapewniła sobie tytuł Mistrza Powiatu w Mini Koszykówce Chłopców i prawo reprezentowania powiatu wadowickiego w finale rejonowym. Finał zaplanowany jest na 16 marca 2012 roku (godz. 10.00) i rozegrany zostanie w Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie. Mamy nadzieję, że doping całej szkoły poniesie naszych Mistrzów do kolejnego zwycięstwa. Wyniki Finału Powiatowego w Mini Koszykówce Chłopców w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (1083 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Jaskółka z Andrychowa poleci na Alaskę
06 Marca 2012 - 6983 Odsłon

Sport Jak piękne tereny odwiedzi wkrótce nasz najlepszy freerider - Marcin Jaskółka możecie się przekonać wracając pamięcią do naszego materiału - wywiadu z innym andrychowianinem - Andrzejem Pietyrą (tutaj). Alaska. To właśnie tam odbędą się dwudniowe Mistrzostwa Świata Freeride już 1 kwietnia! Marcin jako pierwszy Polak w historii weźmie w nich udział! Skąd o tym wiemy? Jeśli chcecie dowiedzieć sie więcej co słychać u Marcina - przeczytajcie wywiad, jakiego udzielił dla Magazyner.pl - tutaj Więcej informacji o jego udziale w mistrzostwach Świata Freeride można przeczytać również na stronie snowboard.360mag.pl - tutaj

Strona gotowa do druku

 W Czarnym Groniu zawodowo i mistrzowsko!
27 Lutego 2012 - 6519 Odsłon

Sport Ogólnopolskie integracyjne Zawody w narciarstwie alpejskim (3.-4. marca 2012 r.) oraz IX Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim niepełnosprawnych EDF CUP 2012" (5.-6. marca 2012 r.) odbędą się wkrótce w Czarnym Groniu k. Andrychowa. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (1930 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Transmisja online II AndrychowSKIego Pucharu Burmistrza Andrychowa i Czarnego Gronia
04 Lutego 2012 - 7156 Odsłon

Sport Dzisiaj - 4 lutego 2012 r. na stoku ośrodka narciarskiego Czarny Groń koło Andrychowa odbywa się II AndrychowSKI Puchar Burmistrza Andrychowa i Czarnego Gronia w narciarstwie alpejskim. Uczestniczą wszyscy zainteresowani, gdyż jedynym warunkiem jest umiejętność jazdy na nartach i fakt nie uczestniczenia jako czynny zawodnik uprawiający narciarstwo zjazdowe. Wszelkie informacje o zawodach dostępne są na stronie: www.andrychowski.blogspot.com. Tam tez można obejrzeć Transmisję online Aktualna temperatura na stoku to -17 stopni Celsjusza.

Strona gotowa do druku

 II AndrychowSKI Puchar Burmistrza Andrychowa i Czarnego Gronia
02 Lutego 2012 - 6906 Odsłon

Sport 4 lutego 2012 r. na stoku ośrodka narciarskiego Czarny Groń koło Andrychowa odbędzie się II AndrychowSKI Puchar Burmistrza Andrychowa i Czarnego Gronia w narciarstwie alpejskim. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy posiadający umiejętność jazdy na nartach za wyjątkiem czynnych zawodników uprawiających narciarstwo zjazdowe. Zgłoszenia do udziału w zawodach będą przyjmowane są drogą mailową na adres:andrychowski@andrychow.eu do dnia 3 lutego do godziny 19.00 lub wcześniej w wypadku wyczerpania ilości miejsc (maksymalnie 150 zawodników). Wszelkie informacje nt. zawodów dostępne są na stronie: www.andrychowski.blogspot.com

Strona gotowa do druku

 Zima wróciła na dobre. Czas na zawody narciarskie!
30 Stycznia 2012 - 7161 Odsłon

Sport Zapraszamy wszystkich miłośników białego szaleństwa 4 lutego 2012 r. (sobota) do Ośrodka Narciarskiego "Czarny Groń" w Rzykach-Praciakach na II AndrychowSKI Puchar Burmistrza Andrychowa i Czarnego Gronia w narciarstwie alpejskim. - czytamy na stronie internetowej zawodów : www.andrychowski.blogspot.com Zgłoszenia na zawody tylko do 3 lutego, do godz. 19.00. Zobaczcie jak było w roku ubiegłym - tutaj

Strona gotowa do druku

 W najbliższą niedzielę zagrają dla "Bacy"
13 Stycznia 2012 - 5992 Odsłon

Sport Jak informuje strona internetowa Urzędu Miejskiego w Andrychowie - www.andrychow.eu Nadchodzi trzecia edycja turnieju piłkarskiego Beskid Cup. Zawody zostaną zorganizowane w niedzielę 15 stycznia w hali przy Gimnazjum nr 1. W turnieju, prócz gospodarzy, zagrają: Zagłębie Sosnowiec, Polonia Bytom, Szczakowianka Jaworzno, Przebój Wolbrom, Janina Libiąż. Zawody rozpoczynają się o godzinie 9:00. Na 10:00 zaplanowano oficjalną prezentację drużyny Beskidu. Turniej ma także cel charytatywny - zbierane będą środki na rehabilitację Łukasza Tomy, znanego pod pseudonimem "Baca" - byłego piłkarza i wiernego kibica Beskidu, który przed kilkoma laty uległ ciężkiemu wypadkowi. Patronat nad turniejem objął burmistrz Tomasz Żak. Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Otwarte Zawody w Narciarstwie Alpejskim dla Osób Niepełnosprawnych
23 Grudnia 2011 - 7234 Odsłon

Sport Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rekreacyjne informuje na swojej stronie internetowej www.start.bielsko.pl, że w dniach 27-29 grudnia 2011 r. na stoku Pracica w Rzykach Praciakach (koło Andrychowa) odbędą się "Otwarte Zawody w Narciarstwie Alpejskim dla Osób Niepełnosprawnych". Impreza jest finansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej. Jej celem jest promowanie sportu wśród osób niepełnosprawnych! Szczegóły www.start.bielsko.pl

Strona gotowa do druku

 Pijcie wodę! Zapraszamy na narty!
23 Grudnia 2011 - 7308 Odsłon

Sport W okolicach Andrychowa sezon narciarski rozpocznie się lada dzień! Tymczasem - otrzymaliśmy email od Marcina : Witam. U sąsiadów trochę sypło. Mój krótki leśny edit w linku poniżej. To jest link poniżej :) - pisze do nas Marcin Jaskółka, życząc Wesołych Świąt. Zapraszamy na krótki filmik. I pamiętajcie! Pijcie wodę!

Strona gotowa do druku

 Podhalańska Liga Darta, 5 kolejka.
09 Grudnia 2011 - 7158 Odsłon

Sport W ostatnich dniach rozegrana została 5 kolejka PLD. Lider rozgrywek - andrychowskie Pingwiny z Madagaskaru wygrały dość gładko na własnym terenie z nowotarską drużyną Sport Pub. Wynik rywalizacji 8:2 spowodowany zapewne wystawieniem najmocniejszego składu Pingwinów. Sport Pub w nieco okrojonym składzie, (bez Ryszarda Mazura, Rafała Bryniarskiego i Pawła Michałczaka) nie zdołał wywalczyć punktów. Na uwagę zasługuje gra coraz lepiej grających Rafała Łagody, zdobywcy dla Sport Pubu seta, oraz Doroty Śmietany która zapisała się w protokole sędziowskim rzucając maksa na 19.

Czytaj więcej... (1639 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Przegrana mnie wzmacnia - wywiad z Marcinem Lewandowskim
16 Listopada 2011 - 7964 Odsłon

Sport Kilka tygodni temu Ośrodek Wspierania Rodziny współuczestniczył w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Organizatorzy kampanii przygotowali specjalny wywiad z Marcinem Lewandowskim! słynnym biegaczem, patronem sportowym kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2011. Wywiad rozpoczyna się słowami : Nawet do sklepu czasami podbiegam, bo zapominam, że mógłbym spokojnie podejść - mówi Marcin Lewandowski, mistrz Europy na 800 metrów. Rozmowa z pewnością zainteresuje młodych sportowców pragnących pójść w ślady mistrza. Zapraszamy do lektury : www.owr.andrychow.pl

Strona gotowa do druku

 Piękna jesień, a my dostaliśmy maila od Jaskółki
26 Września 2011 - 7370 Odsłon

Sport Do Andrychowa zawitała złota polska jesień, a my dostaliśmy ... zimowe wideo :) Kilka tygodni temu pisaliśmy o podróży i projekcie snowboardowym Marcina Jaskółki w Chile. Teraz - mamy dla Was film z Santiago i tras narciarskich (m.in z centrum narciarskiego - El Colorado). Rzućcie okiem - warto zobaczyć. Ponoć jedynym minusem (poza tym na termometrze :) są skały przykryte śniegiem i trzeba bardzo uważać przy wykonywaniu skoków ... Więcej - tutaj

Strona gotowa do druku

 16 września - I Andrychowski Bieg Uliczny
14 Września 2011 - 8473 Odsłon

Sport Pierwsza tego rodzaju impreza na tak dużą skalę zbliża się, a właściwie to nadbiega! w szybkim tempie. Już za dwa dni - 16 września 2011 r. odbędzie się w Andrychowie I Andrychowski Bieg Uliczny. Uczestnicy sprawdzą swoją kondycję na dystansie 1,8 km (szkoły podstawowe i gimnazja) oraz 5km (szkoły ponadgimnazjalne i dorośli). w związku z biegiem pomiędzy godz. 12.00 - 14.00 nastąpią czasowe ograniczenia w ruchu kołowym na następujących ulicach: Plac Mickiewicza, Legionów, Rynek, Krakowska, Szewska, Starowiejska, metalowców, Włókniarzy, Lenartowicza. Meta: boisko przy Zespole Szkół nr 1 w Andrychowie, ul. Starowiejska 22a. Gościem specjalnym I Andrychowskiego Biegu Ulicznego będzie Henryk Szordykowski polski lekkoatleta, średniodystansowiec wielokrotny medalista mistrzostw Europy, olimpijczyk. Organizateorem biegu są Uczniowski Klub Sportowy LIDER działający przy Zespole Szkół nr 1 w Andrychowie, oraz Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

Strona gotowa do druku

 Łukasz Świrk i Edyta Ropek zdobyli Puchar Świata we wspinaczce sportowej na czas
14 Września 2011 - 7837 Odsłon

Sport Edyta Ropek i Łukasz Świrk okazali się najlepsi w klasyfikacji generalnej Pucharu świata. Edyta trzeci raz odbiera to trofeum. Łukasz po raz pierwszy zdobył ten prestiżowy puchar. Zarówno Edyta jak i Łukasz odwiedzili kilka razy (Łukasz :) zdecydowanie więcej razy) Andrychów uczestnicząc w zawodach organizowanych na ściance wspinaczkowej Gimnazjum nr 1. Łukasz przez jakiś czas prowadził zajęcia w pobliskiej inwałdzkiej Dinolandii oraz trenował młodych adeptów wspinaczki na ściance wspinaczkowej w Gimnazjum nr 1. Łukasz urodził się w Wadowicach, obecnie mieszka w Choczni. Więcej informacji o tym (jednym z najszybszych na świecie) sprinterze biegającym po pionowych ścianach możecie dowiedzieć się bezpośrednio od niego - z wywiadu którego udzielił Twojemu Radiu Andrychów - tutaj My znamy Łukasza już dość dawno :), jeszcze z czasów gdy ... uciekał przed dinozaurami :)

Strona gotowa do druku

 Co tam słychać u Marcina Jaskółki?
03 Sierpnia 2011 - 8670 Odsłon

Sport Do Andrychowa powróciło właśnie lato a my dostaliśmy ... zimowego emaila :) Po 3 dniach podróży autobusem i samolotem Marcin Jaskółka dotarł do stolicy Chile - Santiago. Po kilku godzinach odpoczynku - czas na centrum narciarskie - El Colorado. Jak twierdzi Marcin - "milion pięknych ścian do jazdy a większość dostępna blisko wyciągów. Jedynym minusem są skały przykryte śniegiem i trzeba bardzo uważać przy wykonywaniu skoków" Więcej o najnowszym projekcie andrychowianina - na jego blogu

Strona gotowa do druku

 Podsumowanie działalności sportowej i turystycznej w Gminie Andrychów
26 Lipca 2011 - 7596 Odsłon

Sport Do grona niewielu radnych prowadzących w sieci własny blog należy Kazimierz Szczepański - Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury Sportu i Turystyki Rady Miejskiej Andrychowa. W jednym z ostatnich wpisów na blogu przedstawia swoją wypowiedż z Sesji Rady Miejskiej w dniu 30 czerwca 2011 roku, podsumowującą obecny stan prawny związany z dofinansowaniem szeroko rozumianej działalności sportowej oraz przegląd form aktywności sportowej i turystycznej w naszej Gminie. Jak wynika z opracowania - kół, klubów sportowych i stowarzyszeń turystycznych nam nie brakuje. Nic dziwnego, że zainteresowanie pozyskaniem i podziałem środków na działalność jest bardzo duże. W tym roku, jak wynika z przedstawionego materiału łączna kwota dotacji na działalność sportową wyniesie 447 000 zł. Będzie to o 98 000 zł. więcej niż w roku 2010. Zapraszamy do lektury.

Strona gotowa do druku

 Basen - nowa oferta - karnety tygodniowe i miesięczne
08 Lipca 2011 - 8543 Odsłon

Sport W tym roku pogoda nie dała wielu szans na skorzystanie z lokalnej atrakcji turystycznej - Basenu Kąpielowego w Andrychowie. Być może - wakacyjne miesiące będą bardziej sprzyjały kąpielom. Jak informuje strona internetowa Basenu Kąpielowego : www.basen.andrychow.pl w cenniku pojawiły się nowe pozycje - karnety czasowe. Za skorzystanie z karnetu tygodniowego użytkownicy zapłacą 50 zł. Karnet miesięczny to kwota 100 zł. Na basenie wszyscy chętni mogą również nauczyć się pływać (oferowane są kursy nauki pływania) Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Udany start Seido karateków z Andrychowa
07 Kwietnia 2011 - 8642 Odsłon

Sport W dniu 26 marca 2011 roku odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Seido o Puchar Ziemi Żywieckiej. W zawodach uczestniczyło 155 karateków z 16 klubów. Andrychów reprezentowali : Konrad Kruczek, Paweł Graca, Damian Misiek, Jakub Smaza, Andrzej Leja, Krystian Młocek. Mimo, że andrychowski Ośrodek Seido Karate prowadzony przez senpai Mirosława Banasia funkcjonuje dopiero trzeci rok, to zrzesza coraz więcej dzieci i młodzieży, a młodzi andrychowscy Seido karatecy kolejny raz potwierdzają swoje wysokie umiejętności. Szczegóły (w tym wyniki) w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1070 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Międzynarodowy Mecz Piłki Nożnej
29 Marca 2011 - 7246 Odsłon

Sport Rozwijająca się baza sportowa i hotelowa oraz kolejne w naszej okolicy "rozrywkowe" inwestycje to jeszcze zbyt mało, aby przyciągnąć turystów i zwrócić uwagę na nasze okolice. Potrzeba jeszcze przysłowiowej "kropki nad i" Każdy region, który ma ochotę walczyć w "turystycznej" rozgrywce musi zaproponować jeszcze szereg imprez kulturalnych / sportowych / turystycznych. Jak informuje Urząd Miejski w Andrychowie : Międzynarodowy Związek Piłki Nożnej przyznał Andrychowowi organizację międzynarodowego meczu piłki nożnej. 7. czerwca 2011 r. AKS Beskid Andrychów zagra z reprezentacją Słowacji w kategorii młodzieżowej. Więcej informacji na ten temat - już wkrótce.

Strona gotowa do druku

 Lodowisko nieczynne
15 Marca 2011 - 8301 Odsłon

Sport Kto chciałby pojeździć w Gminie Andrychów na świeżym powietrzu na łyżwach - musi poczekać z tym do przyszłego roku. Jedyne sztuczne lodowisko dostępne na terenie naszej Gminy w Ośrodku Wypoczynkowym Czarny Groń zakończyło pracę w tym sezonie i zaprasza na kolejny - 2011/2012.

Strona gotowa do druku

 Idzie wiosna - zapraszamy na narty :)
11 Marca 2011 - 8684 Odsłon

Sport Pierwszy dzień wiosny tuż tuż. Zimowe atrakcje w Gminie Andrychów powoli ustępują miejsca wiosenno-letnim. Do sezonu przygotowują się okoliczne parki linowe i parki tematyczne. Póki co śniegu na okolicznych trasach narciarskich nie brakuje. Jak informuje strona internetowa Czarnego Gronia - 14 marca minie sto dni pracy wyciągu w tym sezonie. W związku z tym przygotowano dla narciarzy kolejną promocję - godzina jazdy kosztowała będzie 1 zł. Zapraszamy do Gminy Andrychów!

Strona gotowa do druku

 Panie 8 marca będą jeździły za przysłowiową złotówkę
04 Marca 2011 - 8626 Odsłon

Sport Jak informuje strona internetowa Czarnego Gronia - www.czarnygron.pl - 8 marca - w Dniu Kobiet wszystkie Panie będą mogły skorzystać z jazdy na stoku za przysłowiową złotówkę!

Strona gotowa do druku

 Amatorskie zawody narciarskie o puchar Burmistrza Andrychowa
28 Lutego 2011 - 10144 Odsłon

Sport W sobotę, 26. lutego 2011 r. na terenie Ośrodka Czarny Groń rozegrano pierwsze powiatowe, amatorskie zawody narciarskie w narciarstwie alpejskim o Puchar Burmistrza Andrychowa. Setka zawodników i zawodniczek z terenu powiatu wadowickiego rywalizowała na jednym ze sztandarowych obiektów turystycznych znajdujących sie na terenie naszej Gminy. Organizatorzy - Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Szkoła Narciarska Beskidy Life Ski oraz Całoroczne Centrum Wypoczynkowo-Rekreacyjne Czarny Groń mieli wiele szczęścia! Pogoda była idealna. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu na stronie : www.kultura.andrychow.eu

Strona gotowa do druku

 Jaskółka z pingwinem na stoku w Austrii i na Praciakach
23 Lutego 2011 - 8136 Odsłon

Sport Kolejne zawody dla amatorów białego szaleństwa na stoku Pracicy - tym razem o puchar Burmistrza Andrychowa już w tą sobotę. Jak informują organizatorzy - zawody uświetni zjazdem pokazowym Marcin Jaskółka, światowej klasy snowboardzista i specjalista w tzw. freeridingu. Marcin uczestniczył niedawno w elitarnych zawodach Silvretta Montafon Freeride Festival w Austrii. Zawody odbyły się 12 lutego w dolinie Montafon. W gronie uczestników znalazła się czołówka snowboardzistów i freeriderów z całego świata. Zobaczcie kogo zabrał ze sobą na stok :) Jeśli interesuje Was jak wygląda przejazd widziany z kamerki na kasku - zapraszamy do obejrzenia materiału z okolic naszego Kasprowego - naszemu freeriderowi przewodniczył jeden z najlepszych polskich narciarzy freeridowych Michał Trzebunia. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o sobotniej imprezie o puchar Burmistrza Andrychowa dla mieszkańców powiatu Wadowickiego - kliknijcie tutaj

Strona gotowa do druku

 Pierwsze, historyczne superpingwiny rozdane
21 Lutego 2011 - 9764 Odsłon

Sport Pogoda nie rozpieszczała zawodników pierwszego dnia zawodów - I Slalomu Giganta zorganizowanego w Ośrodku Czarny Groń. Było pochmurno. Mgła ograniczała widoczność. Temperatura wahała się w okolicach 0 stopni. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 600 metrów (różnica wzniesień wynosiła 140 m.) Najlepszy czas zjazdu osiągnął Szymon Żywioł - który pokonał trasę w drugim przejeździe w 37.06 sek. W dwudniowych zawodach ponad stu zawodników podzielonych na osiem kategorii dwukrotnie sprawdzało swe umiejętności na specjalnie przygotowanej - wydzielonej na dolnym stoku trasie. Zawody sędziował Łukasz Szeliga. Szczegóły (fotoreportaż) w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (5041 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 XVI Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli
14 Lutego 2011 - 10006 Odsłon

Sport 11 lutego 2011 r. w sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 1 w Andrychowie odbył się XVI Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli i Pracowników Oświaty zorganizowany przez Oddział ZNP w Andrychowie. Celem turnieju było wyłonienie najlepszej drużyny turnieju na rok 2011. Uroczyste rozpoczęcie zawodów miało miejsce o godzinie 9.00. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (2194 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Gigantyczny koniec lutego
10 Lutego 2011 - 8011 Odsłon

Sport Koniec lutego zapowiada się gigantycznie :) 19. i 20. lutego 2011 r. w Ski Centrum Czarny Groń odbędą się pierwsze zawody w narciarstwie Alpejskim w konkurencji Slalom Gigant. Zawody organizowane będą przez Ośrodek Czarny Groń - www.czarnygron.pl . Tydzień później Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie wraz ze Szkołą Narciarską Beskidy Life Ski oraz Wydziałem Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego w Andrychowie zapraszają na I Amatorskie Zawody o Puchar Andrychowa w Narciarstwie Alpejskim. Zawody, które objął swym patronatem Burmistrz Tomasz Żak, odbędą się 26 lutego, w sobotę, również na stokach Ośrodka Narciarskiego "Czarny Groń" w Rzykach koło Andrychowa. W slalome gigancie mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy powiatu wadowickiego, którzy potrafią jeździć na nartach, ale są tylko amatorami. Szczegóły : www.kultura.andrychow.eu

Strona gotowa do druku

 I zawody narciarskie w Ski Centrum Czarny Groń
07 Lutego 2011 - 9105 Odsłon

Sport 19. i 20. lutego 2011 r. w Ski Centrum Czarny Groń odbędą się pierwsze zawody w narciarstwie Alpejskim w konkurencji Slalom Gigant. Celem zawodów jest popularyzacja i upowszechnianie aktywnego wypoczynku na nartach oraz możliwość sportowej rywalizacji. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody! Zwyciestwo będzie też miało swój wymiar historyczny! Szczegóły (w tym regulamin zawodów) dostępne są na stronie www.czarnygron.pl Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Zagrają dla Bacy
03 Lutego 2011 - 8875 Odsłon

Sport Jak informuje strona internetowa AKS Beskid www.aksbeskid.pl - w niedzielę 13 lutego na hali sportowej Gimnazjum nr 1 odbędzie się Turniej o Puchar Burmistrza Andrychowa. Będzie to jednocześnie turniej charytatywny. Zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitację Łukasza Tomy (Bacy). Rozpoczęcie turnieju przewidziano na godzinę 9.00 Jak wynika ze wstępnych ustaleń w turnieju zmierzą się MKS Trzebinia Siersza, Przebój Wolbrom, Janina Libiąż, Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska i organizatorzy - AKS Beskid. Serdecznie zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Kibice dziękują i dzielą się darami
15 Stycznia 2011 - 7827 Odsłon

Sport To był chyba najtrudniejszy w dotychczasowej kibicowskiej historii klubu AKS Beskid "mecz". W tych dniach na ręce najbardziej potrzebujących w Gminie Andrychów trafiły paczki przygotowane przez wolontariuszy, a zebrane podczas zbiórki darów zorganizowanej przez andrychowskich kibiców. To jedna z niewielu tego typu akcji w naszym kraju, gdzie właśnie oni wyszli z inicjatywą pomocy najbiedniejszym i przy współudziale lokalnych firm i ludzi dobrej woli, skutecznie zrealizowali swój zamysł. W akcję włączyli się nie tylko przedstawiciele lokalnego biznesu. Młodzież wsparły również Stowarzyszenie Nasza Gmina Andrychów i Beskidzka Fundacja Rozwoju. Strona internetowa www.ultrasbeskid.pl publikuje szczegółowy wykaz zebranych darów oraz podziękowania dla tych, bez których cała akcja nie przebiegałaby tak pozytywnie - mieszkańców Gminy Andrychów. Znany z pierwszych stron gazet, chętnie przytaczany przez wszelkiego rodzaju "pisma" stereotyp kibica - przy bardzo dużym zaangażowaniu samych zainteresowanych z pomocą lokalnych społeczności - ma szansę na zmianę. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1315 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Sezon zimowy rozpoczęty! Lodowisko już działa!
27 Listopada 2010 - 7384 Odsłon

Sport Do tej pory, aby jeździć zimą na łyżwach trzeba było szukać obiektów sportowych wybudowanych przez naturę (staw w Parku Miejskim, okoliczne rzeczki) oraz czasami - sztuczne lodowiska budowane przez strażaków na szkolnych boiskach. Od momentu, gdy w Czarnym Groniu uruchomiono sztuczne lodowisko - nie musimy już szukać tego typu miejsc. Miło nam poinformować mieszkańców Gminy Andrychów i odwiedzających nas turystów, że profesjonalnie przygotowane lodowisko na świeżym powietrzu czeka już na pierwszych gości. Lodowisko tradycyjnie zainstalowane jest w sezonie zimowym w miejscu kortu tenisowego. Lodowisko działa sprawnie nie tylko przy ujemnych, ale i przy dodatnich temperaturach powietrza! Profesjonalna ślizgawka oraz - co ważne - wypożyczalnia łyżew czekają! Szczegóły - tutaj

Strona gotowa do druku

 Gerard Linder obronił pas
21 Listopada 2010 - 10427 Odsłon

Sport W sobotę 20 listopada o godzinie 18.00 na Hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Andrychowie odbyła się walka o pas mistrza świata Kick-boxingu full-contact pomiędzy Gerardem Linderem i Tomasem Tadlankiem. Zwyciężył Gerard Linder. Walka wieczoru odbyła się po szeregu pojedynków Mma (mieszane sztuki walki), K-1 zmodyfikowanego kick-boxingu, kick-boxingu. Głównym organizatorem Gali był Uczniowski Klub Sportowy Black Dragon Andrychów. To już VI gala sportów walki zorganizowana przez Black Dragon. W czytaj więcj - fotoreportaż!

Czytaj więcej... (2249 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ciszy nie będzie na Black Dragon Fight Show
18 Listopada 2010 - 7794 Odsłon

Sport W najbliższą sobotę, 20 listopada o godzinie 18.00 na Hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Andrychowie odbędzie się walka o pas mistrza świata Kick-boxingu full-contact pomiędzy Gerardem Linderem i Tomasem Tadlankiem. Walka wieczoru odbędzie się po całym szeregu pojedynków Mma (mieszane sztuki walki), K-1 zmodyfikowanego kick-boxingu, kick-boxingu i karate. Głównym organizatorem Gali jest Uczniowski Klub Sportowy Black Dragon Andrychów. To, jak informuje na swojej stronie internetowej - VI gala sportów walki organizowana przez nasz klub, tym razem pod nazwą "Black Dragon Fight Show". Podczas gali odbędzie się 9 pojedynków we wspomnianych wcześniej formułach. Miłośnicy sportów walki będą mogli oglądać w akcji trzech Polskich Mistrzów Świata: Tomasza Makowskiego, Michała Królika i w walce wieczoru Gerarda Lindera. Współorganizatorem Gali jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Bilety w cenie 40, 50, 60 zł. sprzedawane będą przed galą w kasach hali sportowej.

Strona gotowa do druku

 Mówi o nim największa stacja sportowa w USA
16 Listopada 2010 - 7988 Odsłon

Sport Nie milkną echa wyprawy podczas której Marcin Jaskółka jako pierwszy na świecie zjechał w Himalajach z Nanga Parbat ścieżką "Death Couloir". Scieżka to chyba zbyt delikatne określenie drogi zjazdowej na której w kilku miejscach nachylenie stoku sięgało 60 stopni! Jak informuje nas Marcin - niedawno udzielił wywiadu dla największej stacji sportowej w Stanach Zjednoczonych - ESPN. Zapraszamy do lektury : tutaj

Strona gotowa do druku

 Odblaskowa Szkoła 2010
05 Października 2010 - 8278 Odsłon

Sport "Gdy odblaski mocno świecą, to ratują życie dzieciom" 18 września 2010 r. w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła" Zespół Szkół Samorządowych i Rada Rodziców w Roczynach przy wsparciu wielu sponsorów w tym Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej "Piast" oddział Andrychów zorganizowała I Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięło ponad dwustu uczestników. Rajd pilotował Wydział Ruchu Drogowego Policji w Wadowicach, Straż Miejska z Andrychowa i Ochotnicza Straż Pożarna z Roczyn. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1680 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Sala już prawie gotowa
28 Sierpnia 2010 - 7089 Odsłon

Sport Rok temu pisaliśmy, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - rok szkolny 2010/11 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Andrychowie witać będą w nowej sali gimnastycznej. Zakres prac związanych z realizacją inwestycji objął nie tylko wykonanie odpowiednio wyposażonej sali ale i zaplecza z infrastrukturą. Nowa sala połączona jest już z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą łącznika. Rodziców i nauczycieli cieszy fakt, że w inwestycji przewidziano budowę parkingu. Miesiąc temu sprawdzaliśmy postępy w realizacji inwestycji. Nowy obiekt prezentuje się imponująco. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (1005 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Pierwsze medale - rozdane
16 Czerwca 2010 - 8247 Odsłon

Sport Podczas tegorocznych Dni Andrychowa rozpoczęła się "nowa", sportowa historia naszego miasta. Pierwszy raz na nowym Basenie Kąpielowym w Andrychowie odbyły się zawody pływackie. Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprosiło dzieci szkół podstawowych i młodzież gimnazjalną do udziału w I Otwartych Mistrzostwach w Pływaniu o Puchar Burmistrza Andrychowa. Na zawody przybyły również drużyny z miast partnerskich Andrychowa - Breclavia i Priverno. Jak było na zawodach? Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu : www.kultura.andrychow.eu

Strona gotowa do druku

 Pierwsze zawody w "nowej historii" basenu
09 Czerwca 2010 - 7467 Odsłon

Sport W najbliższą sobotę na Basenie Kąpielowym w Andrychowie (al.Wietrznego 6) odbędą się pierwsze w "nowej historii" basenu I Otwarte Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Andrychowa z udziałem młodzieży miast partnerskich oraz miasta i gminy Andrychów. Konkurencje przebiegać będą w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta na dystansie 50 m w trzech stylach (grzbiet, klasyk, dowolny). Zawody będą częścią imprez organizowanych w ramach tegorocznych obchodów Dni Andrychowa. Rozpoczęcie zawodów - godz. 10.00. Szczegóły tutaj

Strona gotowa do druku

 Puchar Polski Juniorów we wspinaczce sportowej na czas ... wśród dinozaurów
02 Czerwca 2010 - 7216 Odsłon

Sport W ciągu ostatnich lat w Gminie Andrychów zmieniły się proporcje liczby mieszkańców wiosek i miasta Andrychowa - na korzyść wiosek. Napewno, sytuacja ta od paru lat dotyczy liczby turystów, którzy bardzo chętnie i coraz częściej przyjeżdżają do naszej Gminy właśnie po to, by odwiedzić dwa duże centra turystyczne - Inwałd (Park miniatur i Park rozrywki Dinolandia) i Rzyki (Ośrodek Czarny Groń) W ubiegłym tygodniu (29. maja 2010 r. - sobota) rozegrano zawody o randze ogólnopolskiej na ściance wspinaczkowej znajdującej się w Parku rozrywki Dinolandia. Kilkudziesięciu zawodników uczestniczyło w rywalizacji sportowej - edycji Pucharu Polski Juniorów we wspinaczce sportowej na czas. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu - tutaj

Strona gotowa do druku

 Puchar Polski Juniorów we wspinaczce na czas
27 Maja 2010 - 7138 Odsłon

Sport W sobotę, 29 maja 2010 r. Park Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie po raz pierwszy w swojej historii będzie areną zmagań sportowych. Pod patronatem Polskiego Związku Alpinizmu na ściance wspinaczkowej dostępnej na terenie parku odbędą się zawody Pucharu Polski Juniorów we wspinaczce na czas. Zawody rozegrane będą w trzech kategoriach wiekowych: juniorów młodszych (do lat 15), juniorów (16-17 lat) i młodzieżowców (18-19 lat). Swój udział zapowiedziało kilkudziesięciu uczestników z całej Polski. Nie zabraknie również zawodników z Małopolski (swój debiut w zawodach tej rangi odnotują między innymi młodzi wspinacze z Inwałdu, Targanic i Wadowic) Ścianka wspinaczkowa w Dinolandii nie będzie w sobotę zarezerwowana wyłącznie dla startujących w Pucharze. Zgodnie z harmonogramem imprezy także obecni w parku widzowie będą mogli spróbować swych sił na drogach wspinaczkowych wytyczonych dla zawodników PP przez aktualnego Mistrza Polski Seniorów we wspinaczce na czas, Łukasza Świrka. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 11:30.

Strona gotowa do druku

 I Otwarte Mistrzostwa w pływaniu
13 Maja 2010 - 8867 Odsłon

Sport Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza dzieci szkół podstawowych i młodzież gimnazjalną do wzięcia udziału w I Otwartych Mistrzostwach w Pływaniu o Puchar Burmistrza Andrychowa. Zawody odbędą się w ramach obchodów Dni Andrychowa, 12 czerwca 2010 roku na basenie kąpielowym w Andrychowie. Początek zaplanowano na godzinę 10.00. Szczegóły - Regulamin i Karta zgłoszeń dostępna jest na stronie internetowej www.kultura.andrychow.eu

Strona gotowa do druku

 Gdzie na narty?
04 Marca 2010 - 8151 Odsłon

Sport Sezon narciarski dobiega końca? Niekoniecznie. Są jeszcze miejsca w naszej Gminie gdzie można na nich pojeździć. Trasa narciarska na Kocierzu jest juz zamknięta. Właściciele na stronie internetowej dziękują wszystkim, którzy w tym sezonie wybrali się na narty właśnie do nich. Tymczasem - Ośrodek Narciarski Ski Centrum Czarny Groń pracuje pełną parą. Jeśli kogoś nie skusi informacja o słonecznej pogodzie i bardzo dobrych warunkach narciarskich to może skusi go fakt, że od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 16.00 można za te same pieniądze jeździć dwa razy dłużej! Zapraszamy na narty do Gminy Andrychów!

Strona gotowa do druku

 Dokąd zmierza Klub Stu?
24 Stycznia 2010 - 7759 Odsłon

Sport W grudniu 2009 r. minęły dwa lata od powstania "Klubu Stu". Ile osób liczy obecnie? W jakim zmierza kierunku? Kto i na jakich zasadach może pomóc w rozwoju andrychowskiego sportu? Jak członkowie Klubu wspierają Klub AKS Beskid? Jak Klub Stu pomaga rumuńskiej Fundacji Tedi si copiii? Jak można zostać członkiem wspierającym w Klubie Stu i przyczynić się do rozwoju sportu w naszej okolicy? - odpowiedzi na te i więcej pytań udzielili ostatnio w wywiadzie przeprowadzonym na łamach Nowin Andrychowskich (nr 1/2010, tytuł artykułu "Nie jesteśmy elitarni") - Piotr Mazgaj - prezes i Mieczysław Studniarz - wiceprezes "Klubu Stu". Artykuł dostępny jest w Nowinach Andrychowskich oraz na stronie internetowej Klubu Stu - tutaj. A może właśnie Ty chciałbyś pomóc w rozwoju sportu w naszej okolicy? Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Ścianka wspinaczkowa - spróbuj
21 Stycznia 2010 - 9750 Odsłon

Sport Miło nam poinformować, że andrychowianin Łukasz Świrk - członek kadry narodowej we wspinaczce sportowej na czas, Mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski, zwycięzca Edycji Pucharu Świata - zaprasza na zajęcia wspinaczkowe w Gimnazjum nr 1 w Andrychowie! Wszyscy chętni w wieku od 6 lat wzwyż mogą spróbować swoich sił na jednej z najlepszych w Polsce ścianek wspinaczkowych. Jak wiemy - ścianka znajduje się na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Andrychowie i mierzy 13,5m. Treningi odbywają się w każdy czwartek od godziny 19.00 do 21.00 oraz w piątek od 17:30 do 20:30. Podczas ferii dodatkowo zajęcia odbywać sie będą także w poniedziałki, wtorki i środy. Jedyne co trzeba mieć ze sobą to sportowe ubranie (jak na lekcje w-f) oraz tenisówki. Dokładnie informacje można uzyskać pod nr tel: 787 152 456. Opłata wynosi : 6 zł./3h korzystania ze ścianki (dla tych, którzy umieją się wspinać i nie potrzebują pomocy instruktora) lub 20 zł./3h (dla tych, którzy rozpoczynają przygodę ze wspinaczkę i korzystają ze ścianki z pomocą instruktora) Przyjdź i spróbuj czym jest wspinanie! Może właśnie ono stanie się Twoją pasją a Ty okażesz się nowym talentem wspinaczkowym! Więcej informacji o ściance wspinaczkowej : www.scianka.andrychow.pl. Chcecie zobaczyć jak wspinają się najlepsi? Zobaczcie jak wspina się Łukasz Świrk - tutaj

Strona gotowa do druku

 Amatorski Turniej Andrzejkowy
09 Listopada 2009 - 8494 Odsłon

Sport Amatorski Turniej Andrzejkowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 już za tydzień. W tym roku drużyny siatkarskie rywalizować będą już po raz dwunasty. Rozgrywki odbędą się w hali Gimnazjum nr 1 - 14. listopada od godziny 9.00. Finałowe potyczki organizatorzy przewidują na godzinę 13.00. Warto dodać, że Amatorski Turniej Andrzejkowy jest najdłużej organizowanym amatorskim turniejem w naszym mieście! W tym roku o puchar walczyć będzie 8 drużyn podzielonych na 2 grupy, wśród których zobaczymy zawsze groźną Policję Powiatową Wadowice a także organizatorów - Grupę Przyjaciół, faworyzowanych "Piwoszy" oraz inne zespoły grające równocześnie na 3 sektorach hali sportowej. Organizatorzy zapraszają wszystkich chcących dopingować swoich kolegów i całe rodziny do hali Gimnazium nr 1.

Czytaj więcej... (377 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Lodowisko
30 Października 2009 - 9229 Odsłon

Sport Amatorów zimowych sportów, a zwłaszcza znawców piruetów, toeloopów, salchowów, rittbergerów, flipów, lutzów i axli :) i ich wersji podwójnych, potrójnych i poczwórnych :) ta informacja zapewne bardzo ucieszy. Od jutra (31 października 2009 r.) w Ośrodku Wypoczynkowym Czarny Groń rusza sztuczne lodowisko. Obiekt ten został uruchomiony w roku ubiegłym. Na miejscu kortu tenisowego zainstalowano na okres zimowy specjalną konstrukcję wraz z odpowiednim oprzyrządowaniem, pozwalającą na pracę lodowiska nawet wtedy, gdy temperatura otoczenia zbliża się do +15 stopni C. W chwili obecnej przygotowywana przez cały tydzień tafla czeka na pierwszych gości. Na miejscu działa również wypożyczalnia sprzętu sportowego. Szczegóły - tutaj

Strona gotowa do druku

 Lodowisko już się mrozi
19 Października 2009 - 7584 Odsłon

Sport Jesienią na lodowisko? Czemu nie. Aby skorzystać z tego rodzaju aktywności sportowej od ubiegłego roku nie trzeba wyjeżdżać z Gminy Andrychów. Ośrodek Wypoczynkowy Czarny Groń poinformował na swojej stronie www o przystąpieniu do prac związanych z uruchomieniem lodowiska pod chmurką. Jest to możliwe, ponieważ aparatura lodowiska jest w stanie zamrozić taflę nawet wtedy, kiedy temperatura powietrza zbliża się do +15 stopni C! Przewidywany termin uruchomienia (jeśli nie nastąpi gwałtowna zmiana pogody) planowany jest na początek przyszłego tygodnia.

Strona gotowa do druku

 Po szesnastej ceny niższe
22 Września 2009 - 8493 Odsłon

Sport Zmieniły się ceny biletów na korzystanie z Basenu Kąpielowego po godzinie 16.00. Bilet kosztował będzie : 3 zł. - dzieci do lat 6, 4 zł. - młodzież szkolna i studenci po okazaniu legitymacji, 5 zł. bilet pełnopłatny. Pełny cennik dostępny jest na stronie internetowej Basenu Kąpielowego w Andrychowie : www.basen.andrychow.pl

Strona gotowa do druku

 Pierwsza godzina na nowym basenie
22 Sierpnia 2009 - 10937 Odsłon

Sport Na tą chwilę od dawna z niecierpliwością czekało wielu mieszkańców Andrychowa. W dniu dzisiejszym o godzinie 9.00 Basen Kąpielowy w Andrychowie rozpoczął nowy etap swojej historii. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z pierwszej godziny funkcjonowania nowego obiektu. Fotoreportaż dostępny jest na stronie internetowej Basenu Kąpielowego w Andrychowie - www.basen.andrychow.pl

Strona gotowa do druku

 Znowu mamy Basen Kąpielowy w Andrychowie!
21 Sierpnia 2009 - 9383 Odsłon

Sport Ta data z pewnością przejdzie do historii Andrychowa! 22 sierpnia 2009 roku, Basen Kąpielowy w Andrychowie rozpoczyna kolejny, nowy etap swojej historii. Burmistrz Andrychowa Jan Pietras oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Andrychowa Krzysztof Kubień serdecznie zapraszają Andrychowian oraz Gości odwiedzających naszą Gminę do korzystania z tego pięknego i nowoczesnego obiektu. Wszystkich amatorów pływania i słonecznych kąpieli z pewnością ucieszy fakt, że jutro i pojutrze, to znaczy - 22 i 23 sierpnia (sobota i niedziela) z basenu kąpielowego będzie można skorzystać GRATIS. Zapraszamy! Basen czynny będzie w godzinach 9.00 - 19.00.

Strona gotowa do druku

 Trajk - ależ to jest super zabawa!
02 Lipca 2009 - 11153 Odsłon

Sport Czy można to nazwać atrakcją turystyczną? Tego nie wiem. Wiem natomiast, że dawno się tak super nie bawiłem. Kompletne zaskoczenie. Ale - po kolei :) W Ośrodku Wypoczynkowym Czarny Groń pojawiły się trajki - cztery trójkołowe pojazdy pozwalające na swobodną jazdę, gdzie do napędu pojazdu wykorzystywany jest balans ciała prowadzącego te trójkołowe cudeńka. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (2424 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychów w centrum Warszawy
09 Czerwca 2009 - 7933 Odsłon

Sport Wielu ludzi swoją pracą, pasją i zaangażowaniem przyczynia się nie tylko do rozwoju lokalnej społeczności, ale i promocji naszego miasta w Polsce i na świecie. Bardzo nam miło poinformować o sukcesie Grzegorza Sroki! Od ósmego do trzydziestego czerwca w centrum Warszawy (na gmachu Urzędu Wojewódzkiego przy Placu Bankowym) prezentowana jest wystawa fotografii nagrodzonych w konkursie Local Press Photo 2009. Jedną z najlepiej ocenionych fotografii (III miejsce w kategorii "Sport lokalny") jest właśnie zdjęcie autorstwa Grzegorza - opublikowane w Nowinach Andrychowskich. Gratulujemy! A w czytaj więcej - fotka i jej autor!

Czytaj więcej... (195 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wyciąg narciarski w niedzielę - za darmo!
03 Kwietnia 2009 - 9778 Odsłon

Sport Hej turyści! Hej narciarze! STUDNIÓWKA na Pracicy! Wyciąg narciarski Pracica - z okazjii setnego dnia pracy wyciągu zaprasza w niedzielę 5 kwietnia 2009 roku do skorzystania z białego szaleństwa ... ZA DARMO - na wszystkich wyciągach - cały dzień. Warunki na stoku bardzo dobre!

Strona gotowa do druku

 Walczyli w kryptach parafialnych
05 Marca 2009 - 8919 Odsłon

Sport Pojawiły się na świecie kilka tysięcy lat temu zanim świat gier opanowały komputery i internet. Należą do najpopularniejszych strategicznych gier planszowych wszechczasów. Szachy. Królewska gra. Nie ma chyba człowieka który o nich nie słyszał. Na pierwszy rzut oka gra ta jest bardzo prosta. Jak życie. Wystarczy tylko umiejętnie, zgodnie z regułami poruszać się po białych i czarnych polach szachownicy. Szachy to jednak nie tylko zabawa. Uczą logiki, konsekwencji wykonywania ruchów, przewidywania przyszłych wydarzeń, realizacji wytyczonej strategii. Szachy to idealna gra dla tych, którzy uczą się życia - dla dzieci. 24 lutego (wtorek) w krypcie przy Kościele św. Macieja odbył się turniej szachowy dla dzieci szkół podstawowych Miasta i Gminy Andrychów. Szczegóły w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (2683 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Święta, święta, a po świętach - na narty!
27 Grudnia 2008 - 9282 Odsłon

Sport Oprócz prezentów pod świąteczną choinkę prezent przygotowała nam natura - sprawiając, że święta mogliśmy przeżywać w towarzystwie śniegu. Może nie były to opady tak obfite jak kilka lat temu, niemniej jednak - okoliczne góry i górki pokryte są białą kołderką. To oznacza, że amatorzy białego szaleństwa mogą korzystać z wszelkich jego dobrodziejstw. Stopniowo ruszają okoliczne wyciągi i trasy narciarskie. Dzisiaj, jak podaje strona internetowa www.pracica.pl ruszyły wyciągi Ośrodka Narciarskiego na Pracicy.

Strona gotowa do druku

 Prawdziwe "sztuczne" lodowisko - już czynne
06 Grudnia 2008 - 12966 Odsłon

Sport Tego jeszcze w naszej okolicy prawdopodobnie nie było! Do tej pory, aby jeździć zimą na łyżwach trzeba było szukać obiektów sportowych wybudowanych przez naturę (staw w Parku Miejskim, okoliczne rzeczki) oraz czasami - sztuczne lodowiska budowane z pomocą strażaków na szkolnych boiskach. Tym bardziej miło jest nam poinformować o tym, że w Ośrodku Wypoczynkowycm Czarny Groń powstaje właśnie piękne, profesjonalnie przygotowane lodowisko na świeżym powietrzu. Jak widzimy na fotografiach zamieszczonych w tym artykule - Czarny Groń zakupił specjalny agregat chłodniczy i wykonał instalacje zamrażającą wodę, która składa się z ... bagatela ... 11 km rurek ! rozprowadzających czynnik chłodzący. Łącznie zamrożne bedzie ok. 50 m3 wody! To zapewne przykra wiadomość dla tych, którzy być może chcieliby skorzystać przy tej pięknej słonecznej grudniowej pogodzie z kortu tenisowego :) - bo właśnie na miejscu kortu powstała kolejna atrakcja turystyczna Gminy Andrychów. Lodowisko będzie jak widać działać sprawnie nie tylko przy ujemnych, ale i przy dodatnich temperaturach powietrza! Profesjonalna ślizgawka oraz - co ważne - wypożyczalnia łyżew będzie dostępna dla chętnych w ciągu najbliższych kilku dni. O terminie jej uruchomienia - nie zapomnimy oczywiście dodatkowo Was powiadomić. Tymczasem - sami zobaczcie jak będzie wyglądało prawdopodobnie pierwsze prawdziwe sztuczne lodowisko w Gminie Andrychów! Wiadomość z ostatniej chwili - Lodowisko jest już czynne ! Szczegóły - tutaj

Czytaj więcej... (376 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Będą walczyć na pięści
04 Grudnia 2008 - 7982 Odsłon

Sport W sobotę w andrychowskim Klubie Pod Basztą będą walczyć na słowa, a 7 grudnia (niedziela) Hala Sportowa w Andrychowie gościć będzie uczestników III Gali Kick-Boxingu, którzy rywalizować będą ze sobą o Puchar Burmistrza Andrychowa Light Contact Juniorów, Seniorów i Kobiet. Rozpoczęcie zawodów - godz. 11.00 (eliminacje). Ok. godz. 15.30 odbędą się walki półfinałowe. Główna część turnieju - oficjalne otwarcie turnieju, walki finałowe i pokazy innych stylów walki rozpocznie się o godz. 19.00. Z pewnością jedną z największych atrakcji wieczoru będzie walka o Pas Mistrza Polski full contact w której zmierzą się Gerard Linder oraz Artur Cieciura.

Strona gotowa do druku

 Polish Media Cup w Andrychowie
08 Listopada 2008 - 9200 Odsłon

Sport 13 listopada w Hali Sportowej Gimnazjum nr 1 w Andrychowie odbędzie się VIII edycja Polish Media Cup. Na boisku spotkają się najlepsi piłkarze-dziennikarze takich redakcji jak Canal+, TVP Sport, TVN, Super Express, Polska-The Times, Sport, Przegląd Sportowy, Eurosport. Rozpoczęcie zawodów planowane jest na godzinę 12.30. Wstęp wolny.

Strona gotowa do druku

 Ścianka wspinaczkowa
06 Października 2008 - 11965 Odsłon

Sport Jeśli masz powyżej 16 lat i chcesz się powspinać na ściance wspinaczkowej zapraszamy na sztuczną ściankę na Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Andrychowie. Treningi odbywają się w piątki między godziną 17.30 - 20.30. Jeśli będzie więcej chętnych istnieje możliwość prowadzenia dodatkowych treningów w innych uzgodnionych z organizatorami terminach. Opłaty za korzystanie wynoszą za wejście jednorazowe na wydzielony obszar hali ( 3 godziny korzystania ze ścianki ) - 6 zł. Więcej informacji - www.scianka.andrychow.pl

Strona gotowa do druku

 III Turniej pod Basztą
23 Lipca 2008 - 9114 Odsłon

Sport W dniach 20, 21 września br. w "Klubie po Basztą" odbędą się po raz trzeci "Otwarte Mistrzostwa Andrychowa w GO" - najstarszą i najtrudniejszą, a co za tym idzie najciekawszą grę planszową na świecie. W organizowanych przez Centrum Kultury i Wypoczynku turnieju zwanym także "Turniejem Pod Basztą" o honorowy tytuł "Mistrza Andrychowa" będą walczyć goiści z różnych stron Polski. Szczegóły - www.go.andrychow.pl

Strona gotowa do druku

 Andrychowianin w elicie snowboardzistów!
04 Czerwca 2008 - 8605 Odsłon

Sport Pamiętacie Marcina Jaskółkę - andrychowianina, który zdobył himalajski szczyt Ama Dablam? Kilka miesięcy temu strona andrychow.pl publikowała wywiad z Marcinem - tutaj Wtedy, zapytany co robi kiedy się nie wspina - odpowiedział skromnie - lubię snowboard. Tymczasem okazuje się, że niedawno Marcin dołączył do elitarnej grupy riderów sponsorowanych przez potentata w dziedzinie odzieży i sprzętu snowboardowego - Firmy Burton! Firma ta sponsoruje najlepszych z najlepszych! Nazwisko snowboardzisty z Andrychowa pojawiać się będzie teraz obok takich riderów jak mistrz olimpijski Shaun White, Terje Hakkonsen, Jussi Oksanen, Tadashi Fuse, Jeremy Jones. Marcin Jaskółka reprezentował będzie firmę Burton, Analog oraz Gravis. Kto by pomyślał, że Andrychowianin znajdzie się w tak elitarnym teamie światowego snowboardu!? Życzymy powodzenia! A w czytaj więcej - przesłana nam przez Marcina Jaskółkę fotografia.

Czytaj więcej... (674 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Do 10 lutego dzieci jeżdżą za darmo
01 Lutego 2008 - 8624 Odsłon

Sport Bardzo miły gest w kierunku młodych narciarzy i jednocześnie dobry pomysł promocji stoku zaproponowali właściciele nowego wyciągu narciarskiego na Pracicy - www.pracica.pl Do 10 lutego, a więc w okresie ferii zimowych wyciąg dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych i gimnazjów - mały wyciąg - oddany do użytku w ostatnich dniach, przeznaczony dla dzieci lub uczących sie jazdy na nartach udostępniony zostanie im nieodpłatnie. Dodatkowo w trosce o bezpieczeństwo wszystkich narciarzy zakup kasku w kasie premiowany jest dodatkowymi 500 punktami, które można wykorzystać na stoku.

Strona gotowa do druku

 Bardzo śliski temat ...
04 Stycznia 2008 - 10041 Odsłon

Sport Zima na całego, mróz, zbliżające się ferie zimowe - pewnie wielu mieszkańców naszej Gminy (zwłaszcza młodzież) ucieszy wiadomość, że od przyszłego tygodnia (planowany dzień rozpoczęcia to wtorek 8.01) w Całorocznym Ośrodku Wypoczynkowym "Czarny Groń" rusza sztuczne lodowisko! Dodatkowym plusem będzie oświetlenie obiektu! Więcej informacji na temat lodowiska pojawi się wkrótce na stronie internetowej Ośrodka - www.czarnygron.pl

Strona gotowa do druku

 Ski Centrum Pracica - Rzyki Praciaki
14 Grudnia 2007 - 15919 Odsłon

Sport Jeśli ktoś z Was nie zaplanował jeszcze swojego weekendu a chce spędzić go aktywnie, na świeżym powietrzu w doskonałym mikroklimacie Praciaków - warto rozważyć wizytę w Ski Centrum Pracica - Zimowym Centrum Narciarskim w Rzykach Praciakach - parę klilometrów od Andrychowa. Śniegu przybywa, jutro tzn. w sobotę 15 grudnia rusza ponownie, po przerwie spowodowanej deszczem - nowoczesny wyciąg orczykowy dla amatorów białego szaleństwa. Więcej informacji o trasie narciarskiej, oraz kilkanaście nowych fotografii obiektu wraz z aktualizowanymi na bieżąco warunkami pogodowymi i narciarskimi dostępne jest na stronie internetowej Ski Centrum Pracica - www.pracica.pl.

Strona gotowa do druku

 Puchar Polski PFK "Oyama TOP"
12 Grudnia 2007 - 11361 Odsłon

Sport Dzięki uprzejmości Mateusza Utraty otrzymaliśmy fotografie i wyniki z wydarzenia sportowego jakie miało miejsce 8 grudnia 2007 roku w andrychowskiej Hali Sportowej im. Tadeusza Szlagora - Pucharu Polski Polskiej Federacji Karate "Oyama TOP" w konkurencji Knockdown. W zawodach wzięli udział najlepsi zawodnicy - mistrzowie Polski i Europy. Po raz pierwszy w historii mistrzostwa te odbywały się w mieście nie będącym miastem wojewódzkim! Andrychów z organizacją imprezy wypadł wzorowo. Przy efektach świetlnych rodem z Energy 2000 zawodnicy światowej sławy łamali deski oraz walczyli ze sobą. Fotografie i wyniki - w czytaj więcej ...

Czytaj więcej... (3898 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 "Oyama Top" w Andrychowie
22 Listopada 2007 - 12301 Odsłon

Sport 8 grudnia 2007 roku w andrychowskiej Hali Sportowej im. Tadeusza Szlagora (ul. 3 maja 4) odbędzie się Puchar Polski Polskiej Federacji Karate "Oyama TOP" w konkurencji Knockdown. W zawodach zapowiedzieli swój udział najlepsi zawodnicy - mistrzowie Polski i Europy. Po raz pierwszy w historii mistrzostwa te odbywać się będą w mieście nie będącym miastem wojewódzkim! Więcej na ten temat - www.mkk.wer.pl

Strona gotowa do druku

 IV Memoriał Jana Pochopienia
09 Października 2007 - 11364 Odsłon

Sport W sobotę 13 października o godzinie 9.30 rozpocznie się organizowany przez Ogniochron S.A. IV Memoriał Jana Pochopienia. W turnieju udział wezmą drużyny : Absolwenci ZS nr 1 w Andrychowie, Milmet Sosnowiec, Meblux Andrychów i Ogniochron Andrychów. Wstęp wolny. Zapraszamy. Informację nadesłał Matt.

Strona gotowa do druku

 Ruszyła przebudowa basenu
25 Września 2007 - 16447 Odsłon

Sport Zanim na miejscu starego basenu w Andrychowie pojawią się grzybki wodne, masaże ścienne i powietrzne, sieć do wspinaczek, armatki i kaskady wodne, sztuczna rzeka, zjeżdżalnia, część gastronomiczna i dużo zieleni - upłynie jeszcze trochę wody w Wieprzówce. Tymczasem - ruszyły prace przygotowawcze. W czytaj więcej - aktualne fotografie basenu. Gdyby ktoś chciał obejrzeć jak będzie wyglądał nowy basen na stronie internetowej www.um.andrychow.pl w ubiegłym roku opublikowano fotografię koncepcji przebudowy basenu tutaj

Czytaj więcej... (1081 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Puchar Polski Juniorów we wspinaczce sportowej
29 Maja 2007 - 11341 Odsłon

Sport W dniach 26 i 27 maja na andrychowskiej ściance wspinaczkowej odbyły sie kolejne zawody Pucharu Polski Juniorów we wspinaczce sportowej przygotowane przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz Polski Związek Alpinizmu. W zawodach mogli uczestniczyć wszyscy zawodnicy posiadający licencje PZA. Szczegóły i wyniki zawodów, a także informacje o andrychowskiej ściance wspinaczkowej - tutaj

Strona gotowa do druku

 Wyciskanie na leżąco w LO
15 Maja 2007 - 12723 Odsłon

Sport 18 maja na sali gimnastycznej andrychowskiego Liceum Ogólnokształcącego o godzinie 16.00 rozpoczną się II Mistrzostwa Powiatu Wadowickiego Szkół Średnich w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody organizuje Szkolny Klub Sportów Siłowych andrychowskiego LO - "Kocierskie Harnasie"

Strona gotowa do druku

 Puchar Polski we wspinaczce sportowej - foto
15 Października 2006 - 11953 Odsłon

Sport Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu, pod patronatem Burmistrza Andrychowa Jana Pietrasa zorganizowało w dniach 14-15 października 2006 r. Puchar Polski Seniorów we wspinaczce sportowej. Zawody odbywały się na sztucznej ściance wspinaczkowej Hali Sportowej Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie. Wyniki i fotreportaż z imprezy - www.scianka.andrychow.pl

Strona gotowa do druku

 Puchar Polski we wspinaczce sportowej
10 Października 2006 - 10307 Odsłon

Sport Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu, pod Patronatem Burmistrza Andrychowa Jana Pietrasa organizuje w dniach 14-15 października 2006 r. Puchar Polski Seniorów we wspinaczce sportowej. Zawody odbędą się na sztucznej ściance wspinaczkowej Hali Sportowej Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie

Czytaj więcej... (565 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Polska biega
10 Października 2006 - 11639 Odsłon

Sport Słyszeliście o akcji krajowej pt. "Polska biega"? Polega to na tym że w gminach w całej polsce organizowane bedą 22 października małe maratony. Może nasza gmina też mogłaby się do tego dołączyć!! I jeśli bedzie zorganizowany ten maraton to mam nadzieje że wiele osób weźmie w nim udział. Bo przecież nie chodzi o to żeby tylko zawodowcy mieli biegać ale my wszycy! Wiecie jak bedzie satysfakcja po ukończonym biegu?!

Strona gotowa do druku

 Wielka Wronowiecka 2006
30 Sierpnia 2006 - 11450 Odsłon

Sport Ponad 1000 widzów obejrzało rok temu w Inwałdzie zmagania 40 amazonek i jeźdźców w zawodach jeździeckich - Wielka Wronowiecka 2005. Ta cykliczna impreza odbędzie się w tym roku po raz szósty z rzędu na posesji Fryderyka Walaszka, właściciela stajni "Pod Dębami" i jednocześnie głównego organizatora imprezy. Uroczysta parada zawodników (11.30) do Kościoła Św. Stanisława na Osiedlu, bieg krosowy (13.15), konkurs na potęgę skoku (15.45), konkurs władania szablą (16.45), pokazy ułańskie i kaskederskie (17.30), smaczne potrawy z grilla, przejażdżki bryczką i konno - to tylko niektóre z atrakcji jakie będą czekały na Was 2 września na Wielkiej Wronowieckiej 2006!

Strona gotowa do druku

 Niezła była zadyma
16 Lipca 2006 - 11301 Odsłon

Sport Dzisiaj drugi dzień rywalizacji kierowców IX Rundy Pucharu Polski Kierowców Automobilklubów i Klubów PZM i jednocześnie IV Rundy Beskidzkich Mistrzostw kierowców Amatorów. Tym razem stadion sportowy i parking obok basenu wypełniły się kibicami i całymi setkami koni ... oczywiście mechanicznych :) W czytaj więcej - znowu kilkanaście fotek

Czytaj więcej... (1751 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Pomknęły bolidy ...
15 Lipca 2006 - 10138 Odsłon

Sport Zwykle spokojny i uśpiony w sobotnie popołudnie Rynek miasta Andrychowa zamienił się dzisiaj w prawdziwą arenę zmagań amatorów 4 kółek. Zawyły silniki podrasowanych bolidów by zmierzyć się w IX Rundzie Pucharu Polski Kierowców Automobilklubów i Klubów PZM i jednocześnie IV Rundzie Beskidzkich Mistrzostw kierowców Amatorów. Były to jednocześnie pierwsze zawody w okolicach Podbeskidzia rangi Pucharu Polski dla kierowców amatorów. W czytaj więcej - duuuużo fotek!

Czytaj więcej... (3224 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Puchar Polski Automobilklubów i Klubów
13 Lipca 2006 - 10756 Odsłon

Sport W dniach 15-16 lipca 2006 r. Automobilklub Beskidzki organizuje IV KJS Andrychowski! Będzie to IX Runda Pucharu Polski Kierowców Automobilklubów i Klubów PZM i jednocześnie IV Runda Beskidzkich Mistrzostw kierowców Amatorów. Będą to jednocześnie pierwsze zawody w okolicach Podbeskidzia rangi Pucharu Polski dla kierowców amatorów gdzie będzie można zmierzyć się z zawodnikami z całej Polski i wygrać wspaniałe nagrody!

Czytaj więcej... (1394 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Basen zaprasza
03 Lipca 2006 - 17028 Odsłon

Sport Od soboty 1 lipca czynny jest andrychowski Basen, który zaprasza codziennie w godzinach od 9.00 - 18.00. Cena biletów 3 zł. ulgowy / 6 zł. normalny. Dzieci do lat 3 - gratis. Grupy zorganizowane (kolonie) od 15 osób - 2 zł. Zapraszamy!

Strona gotowa do druku

 Andrychowianki drugie w Polsce
22 Czerwca 2006 - 10428 Odsłon

Sport Warto było od kilku lat budować ośrodek Darta w Andrychowie - twierdzi Piotr Kucharski, który niejako stworzył struktury darta w Andrychowie, a od kilku miesięcy prezesuje Małopolskiej lidze darta! Andrychowskie darterki Natalia Zuśka i Anna Gołba wywalczyły wicemistrzostwo Polski w deblu! Zawody odbyły sie w Kędzierzynie Koźlu. Sukces jest o tyle spektakularny, że darterzy andrychowscy po raz pierwszy uczestniczyli w zawodach o Mistrzostwo Polski. Panowie z andrychowskiej drużyny mieli dużo trudniej, ulokowali się w pierwszej pięćdziesiątce. Dart jest w zdecydowanej większości zdominowany przez mężczyzn, stąd konkurencja była bardzo duża. W czytaj więcej - fotki nadesłane przez Natalię!

Czytaj więcej... (406 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Mistrzowie rowerów
08 Czerwca 2006 - 11290 Odsłon

Sport Uczniowie z Rzyk są prawdziwymi mistrzami w jeżdżeniu na rowerze i znajomości przepisów kodeksu drogowego. Udowadniają to już od siedmiu lat. I tym razem to oni reprezentowali Małopolskę w ogólnopolskim finale turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla młodzieży. Więcej na ten temat w dzisiejszym Dzienniku Polskim.

Strona gotowa do druku

 Nowe hale sportowe!
18 Stycznia 2006 - 11208 Odsłon

Sport Wczoraj inwestor, czyli władze Andrychowa z Burmistrzem Janem Pietrasem na czele dokonały odbioru technicznego sal gimnastycznych przy Zespołach Szkół w Targanicach i Zagórniku. Obiekty o wymiarach 18 m x 40 (boisko 18 m x 30 m) posiadają widownie na 120 miejsc siedzących, szatnie oraz pełne zaplecze sanitarne z ubikacjami i natryskami. Szczegóły na stronie internetowej Urzędu Miejskiego tutaj

Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.