Środa , 23 Maja 2018 - 09:00 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Auto-Serwis TROJAK - Pomoc drogowa, Kompleksowe Naprawy Powypadkowe · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:391
Miesiąc:22715
Ten rok:132285
Ogólnie:5276181

Od dnia 01.05.2002
Pokaż wszystkie artykuły tego tematu.

 Monitoring wychwycił, a policjanci zatrzymali.
08 Września 2015 - 6113 Odsłon

Policja W nocy z 5/6 września 2015 w Andrychowie policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca gm. Andrychów podejrzanego o posiadanie marihuany. W ręce funkcjonariuszy wpadł również mężczyzna, który narkotyki nastolatkowi sprzedał. Do zdarzenia doszło około godziny 1:40 gdy operator miejskiego monitoringu na jednej z kamer dostrzegł dwóch nastolatków spożywających alkohol na przystanku autobusowym.

Czytaj więcej... (1055 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Policja zatrzymała fałszywego wnuczka
13 Lipca 2015 - 6975 Odsłon

Policja Wadowiccy policjanci zatrzymali 20-letniego oszusta, który jako fałszywy "wnuczek", wyłudził kilkadziesiąt tysięcy złotych od starszych mieszkańców powiatu wadowickiego. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, na terenie powiatu wadowickiego doszło do kilku prób oraz oszustw tzw. "metodą na wnuczka". We wszystkich przypadkach ofiarami wyłudzeń padały osoby starsze.

Czytaj więcej... (2071 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Akcja profilaktyczna "Bezpiecznie ruszamy na wakacje"
01 Lipca 2015 - 6566 Odsłon

Policja 1 lipca 2015 r. w godzinach południowych na terenie Gminy Andrychów Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie wraz z Komendą Powiatową Policji w Wadowicach przeprowadził akcję profilaktyczną "Bezpiecznie wyruszamy na wakacje". Kierowcy otrzymywali materiały edukacyjno-profilaktyczne związane z problematyką bezpieczeństwa na drodze, promujące pozytywne zachowania kierowców, ale też informujące o wpływie alkoholu na kierujących pojazdami. Działania przeprowadzono w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnych w których Gmina Andrychów uczestniczy już od wielu lat. Funkcjonariusze Policji w uzasadnionych przypadku sprawdzali również trzeźwość kierowców.

Czytaj więcej... (1988 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 15-latek jadąc motorowerem potrącił ośmiolatka.
15 Kwietnia 2015 - 6717 Odsłon

Policja Wczoraj, 14 kwietnia 2015 r. w Andrychowie doszło do zdarzenia drogowego. 15 letni motorowerzysta potrącił 8 letniego chłopca przebiegającego przez ulicę. Na szczęście ośmiolatek nie doznał poważnych obrażeń ciała. Jak wstępnie ustalili policjanci do zdarzenia doszło około 16:30 na ul. Metalowców gdzie 15-letni mieszkaniec Andrychowa kierując motorowerem potrącił 8-letniego chłopca, który z zaparkowanych pojazdów wbiegł na jezdnię uderzając z jadącego motorowerzystę. Nieletni został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Oświęcimiu gdzie na szczęście okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń ciała. W trakcie dalszego postępowania zostaną ustalone dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Czytaj więcej... (98 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Akcja "Bus" - posypały się mandaty, zatrzymano dowody rejestracyjne
19 Lutego 2015 - 7021 Odsłon

Policja 18. lutego 2015 r. Wydział Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przeprowadził działania z zaskoczenia pod nazwą "Bus", których celem było prawidłowość wykonywanych przewozów osób i rzeczy. Policjanci kontrolowali przewóz osób busami. Podczas kontroli zwracali szczególną uwagę na stan techniczny, wymagane dokumenty i uprawnienia, ilość przewożonych pasażerów, oraz stosowania się do rozkładów jazdy. W trakcie tej akcji policjanci dokonali kontroli 26 pojazdów. Nałożono 12 mandatów karnych dla kierowców busów za stan techniczny pojazdów i brak dokumentów, zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych od niesprawnych technicznie autobusów, zatrzymano 1 kierującego samochodem osobowym, który był w stanie nietrzeźwym.

Czytaj więcej... (87 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Pobicie na ul. Włókniarzy. Policja szuka świadków zdarzenia.
12 Stycznia 2015 - 7289 Odsłon

Policja Informacja Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach: 10 stycznia br. około godz. 19:50 w Andrychowie na ul. Włókniarzy młody mężczyzna w wieku 28 lat mieszkaniec Andrychowa został zaczepiony, a następnie pobity przez grupę młodych osób. Pokrzywdzony z urazem głowy został przewieziony do szpitala w Wadowicach, gdzie po przeprowadzonych badaniach stwierdzono u w/w ogólne potłuczenia i w stanie nie zagrażającym żuciu i zdrowiu zwolniony do domu. Wszystkie osoby, które były świadkami lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Andrychowie osobisty lub telefoniczny pod nr 33 8753371.

Strona gotowa do druku

 Łańcuch trzeźwości
30 Października 2014 - 7735 Odsłon

Policja Łańcuch trzeźwości to nowa akcja profilaktyczna organizowana przez Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie. Kulminację działań przewidziano na 5 listopada 2014 r. W tym dniu wszyscy uczniowie ze szkół gminy Andrychów przybędą do Andrychowa na godzinę 11.00, ustawiając się na chodnikach - po obu stronach ulicy Krakowskiej. Akcja będzie trwała 45 minut i nie spowoduje utrudnień w ruchu - ulica będzie przejezdna. Akcja promuje trzeźwość na drogach. W czasie akcji z obu stron na rogatkach miasta będą stały patrole Policji, sprawdzając prędkość pojazdów, trzeźwość kierowców, oraz informując o akcji. Udział w Łańcuchu Trzeźwości zadeklarowali radni Rady Miejskiej, przedstawiciele Stowarzyszeń promujących trzeźwość oraz przedstawiciele samorządu i pedagodzy. Organizatorzy zapraszają również mieszkańców gminy Andrychów aby przyłączyli się do wspólnej akcji przeciw pijanym kierowcom. W wyznaczonych miejscach, wzdłuż ulicy Krakowskiej uczniowie wraz z pedagogami będą rozdawać ulotki z kampanii "No promil no problem" oraz "Przeciw pijanym kierowcom"

Czytaj więcej... (78 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Akcja Policji i Straży Miejskiej w Andrychowie "ODBLASK ŻYCIA"
30 Października 2014 - 7616 Odsłon

Policja Zmiana przepisów ruchu drogowego od 31 sierpnia 2014 r nakłada obowiązek używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Akcja "Odblask Życia" ma na celu kształtowanie świadomości mieszkańców potrzeby bycia widocznym na drodze, świadomości wpływającej na poprawę bezpieczeństwa pieszego. Wiele śmiertelnych wypadków drogowych to wypadki z udziałem pieszych, osób które przechodziły przez przejście dla pieszych, szły poboczem nie tylko w terenie niezabudowanym, ale również w terenie zabudowanym w szczególności w terenie wiejskim. Po zmroku osobę ubraną na czarno, szaro, kierowca widzi często w ostatniej chwili. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (2549 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Bezpieczny powrót do szkoły - akcja Policji
11 Września 2014 - 7482 Odsłon

Policja 15 września 2014 r. w godz. od 8:00 do 13:00 na terenie Gminy Andrychów Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie wraz z Komendą Powiatową Policji w Wadowicach przeprowadzi akcję profilaktyczną pod nazwą "Bezpieczny powrót do szkoły" Oprócz tradycyjnych badań stanu trzeźwości kierowców i kontroli prędkości, rozdawane będą materiały edukacyjno-profilaktyczne poruszające problematykę bezpieczeństwa i pozytywnych postaw na drodze, wpływu alkoholu na kierowcę i osoby nieletnie. Działania będą przeprowadzone w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej "NO PROMIL - NO PROBLEM" oraz "Przeciw pijanym kierowcom".

Strona gotowa do druku

 Inwazja wnuczków w Wadowicach
10 Września 2014 - 7540 Odsłon

Policja 9. września oficer dyżurny wadowickiej Komendy Policji otrzymał kilka zgłoszeń od mieszkańców Wadowic o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą na "wnuczka". Sprawca dzwoniąc na telefon stacjonarny i podając się za członka rodziny syna, wnuka, siostrzeńca, kuzyna (głos w telefonie był zmieniony mówiąc, iż jest chory lub ma anginę) prosił o pilne pożyczenie pieniędzy. Oszust w rozmowie telefonicznej powiedział, że spowodował wypadek samochodowy i potrzebuje pieniędzy. Prosił o różne kwoty pieniędzy lecz osoby do których dzwonił zorientowały się, że ktoś próbuje ich oszukać. W związku z powyższym Policja apeluje o czujność i sprawdzenie czy rozmówcą jest rzeczywiście wnuk lub inny członek rodziny. Jeśli posiadają Państwo telefon z identyfikatorem rozmówcy prosimy o zapisanie numeru telefonu, z którego dzwoni sprawca i natychmiastowe powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach - numer bezpłatny 997 - informuje rzecznik KP Policji w Wadowicach - Elżbieta Goleniowska Warchał

Strona gotowa do druku

 Kolejne zatrzymania w Andrychowie
03 Lipca 2014 - 8480 Odsłon

Policja Policjanci ze specjalnej grupy zajmującej się wyjaśnieniem konfliktów do jakich dochodziło na początku czerwca br. w Andrychowie zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o udział w zdarzeniu. Przypomnijmy - prowadzone w tej sprawie postępowania dotyczą m.in. dwóch zdarzeń z 6 czerwca br. Wówczas to policjanci zostali powiadomieni o napaści na kobietę przechodzącą wraz z dziećmi kładką oraz o bójce do jakiej doszło chwilę później, nocą nocą 6/7 czerwca br. na terenie Parku Miejskiego w Andrychowie. Pierwsze ustalenia wykonane w tej sprawie przez policjantów pozwoliły na "rozliczenie karne" sprawców napaści przy ulicy Krakowskiej. Okazali się nimi nastolatkowie w wieku 15 - 16 lat. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że wcześniej mogło dojść do nieporozumień rówieśniczych pomiędzy kilkoma gimnazjalistami, a jednym z małoletnich dzieci, które 6 czerwca br. przechodziły kładką wraz z kobietą. Materiały skierowano do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzje w tej sprawie. Tym razem policjanci zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o udział w pobiciu do jakiego doszło w parku. To trzech mężczyzn w wieku od 21-39 lat oraz 2 nieletnich.

Czytaj więcej... (612 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychów to w tej chwili prawdopodobnie - najbezpieczniejsze miasto w Polsce
01 Lipca 2014 - 8698 Odsłon

Policja Biorąc pod uwagę statystyczną ilość policjantów przypadających na jednego obywatela - jesteśmy jako miasto w chwili obecnej prawdopodobnie najbardziej chronionym miastem w Polsce. Jak informują Nowiny Andrychowskie - "W ciągu kilkunastu dni funkcjonariusze wylegitymowali prawie 1300 osób, skontrolowali kilkaset samochodów, ujawnili sześć osób poszukiwanych i zatrzymali 28 osób - sprawców przestępstw na gorącym uczynku" Istnieje zatem dość wysokie prawdopodobieństwo, że wśród czytających ten tekst znajdzie się wielu mieszkańców, którzy mieli przez ostatnie dni kontakt z funkcjonariuszami Policji. Jeśli nie bezpośredni, to z pewnością - wzrokowy. Zapraszamy do lektury pełnej statystyki w oficjalnym komunikacie Policji przesłanym do redakcji Nowin Andrychowskich na stronie: www.nowiny.andrychow.eu

Strona gotowa do druku

 Rozbój w centrum miasta. Podejrzani błyskawicznie zatrzymani.
26 Czerwca 2014 - 8177 Odsłon

Policja Jak informuje rzecznik Policji Elżbieta Goleniowska-Warchał - W dniu 25.06.2014 r. około godz. 16 na ul Legionów w Andrychowie dokonano rozboju na 75 letnim mężczyźnie. Sprawcy podeszli do idącego ulicą starszego mężczyzny i zaczepili go. Używając wobec niego przemocy zabrali mu portfel oraz dokumenty i uciekli. Policjanci szybko dotarli na miejsce już niedługo po zdarzeniu zatrzymali jedną z osób podejrzanych o dokonanie rozboju, a chwilę później do policyjnego aresztu trafiły kolejne dwie osoby. Są to mieszkańcy Andrychowa ( 1 mężczyzna i 2 kobiety) w wieku od 29 do 57 lat. Policjanci zebrali materiał dowodowy na podstawie którego sprawcy zostaną rozliczeni karnie. Dzisiaj zostaną przesłuchani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, gdzie zapadną decyzje co do zastosowania środków zapobiegawczych wobec nich. Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności

Strona gotowa do druku

 Policjanci zatrzymali podpalacza
24 Marca 2014 - 8847 Odsłon

Policja Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji - Elżbieta Goleniowska Warchał - W dniu 22. marca br. ok godz. 16:20 dyżurny Komisariatu Policji w Andrychowie został powiadomiony przez CPR o zaistniałym pożarze w rejonie starej cegielni przy ul. Lenartowicza w Andrychowie. Dyżurny jednostki uzyskał również informację, iż jeden z mieszkańców Andrychowa widział sprawcę podpalenia i nadal go obserwuje. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy dokonali zatrzymania mężczyzny wskazanego przez świadka zdarzenia. Mężczyzna w chwili zatrzymania był w stanie upojenia alkoholowego mając 2,40 promila. Obywatelska postawa świadka zdarzenia pozwoliła na zatrzymanie sprawcy pożaru, który swoim działaniem spowodował pożar realnie zagrażający życiu i mieniu mieszkańców pobliskich domów. Spaleniu uległo ok.5 ha traw, szuwarów, nieużytków, porzuconych śmieci. W akcji brało udział 25 zastępów Straży Pożarnej z jednostek z Andrychowa, Wieprza, Wadowic i Ochotniczych Straży Pożarnych z pobliskich odległości. Ogniem zagrożone były ogródki działkowe na których znajdowały się altanki, skład budowlany, kilkanaście budynków mieszkalnych przy ul. Krakowskiej, pasieka pszczelarska oraz las od strony ul. Granicznej. Sprawca 32 letni mieszkaniec Kęt, bezrobotny, trudniący się pracą dorywczą nie był uprzednio karany. Złożył obszerne wyjaśnieni i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. W dniu dzisiejszym zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach.

Strona gotowa do druku

 Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności
20 Marca 2014 - 8412 Odsłon

Policja Wczoraj (19. marca) o godz. 11:52 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie przekazano informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego. Nieznana osoba telefonicznie twierdziła, że bomba została podłożona na terenie budynku Sądu Rejonowego w Wadowicach. Administrator budynku zarządził ewakuację Sądu i Prokuratury Rejonowej. Na miejsce przybyły służby ratownicze i wspomagające. Przy zabezpieczeniu akcji pracowali Strażacy, załoga Pogotowia Ratunkowego i Pogotowia Energetycznego. Grupa pirotechniczna dokonała sprawdzenia terenu budynku Sądu. Przeprowadzone działania nie potwierdziły faktu podłożeniu ładunku wybuchowego. Jednocześnie z prowadzonymi przeszukaniami terenu policjanci rozpoczęli namierzanie sprawcy fałszywego alarmu. Już wkrótce zatrzymano i przesłuchano na komendzie 23 letniego mieszkańca gm. Wieprz. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej... (116 bajtów więcej) Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.