Korowód zaprzęgów konnych

I w Polsce - Międzyszkolny Turniej Chłopska Szkoła Biznesu o Puchar Drelicharza z Andrychowa

Korowód zaprzęgów konnych

Mimo, że fotografia czarno-biała pod światło - to nasz konik - nie będziemy Was zadręczać artystycznymi wizjami niedzielnego ewenementu - historycznej i etnograficznej perełki związanej z niestety - umierającą częścią naszej rzeczywistości.

Tego rodzaju wydarzenia za kilkanaście lat będą należały do rzadkości ...

Wracamy do koloru, aby zatrzymać obraz i piękno ukryte w konnych zaprzęgach.

Podczas gminnych dożynek odbywających się w Gminie Andrychów w roku 2011 rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy zaprzęg konny. Inicjatorem i organizatorem konkursu była Andrychowska Inicjatywa. Fundatorem nagrody ZA NAJPIĘKNIEJSZY ZAPRZĘG KONNY była Fundacja Nasza Gmina Andrychów. Nagroda została wręczona podczas uroczystości dożynkowych w Inwałdzie.

Zbiórka zaprzęgów konnych odbyła się na Placu Mickiewicza - 4. września 2011 r. o godz. 9.00. Z tego miejsca, po rudzie honorowej ulicami miasta nastąpił przejazd korowodem do Inwałdu. Zaprzęgi konne włączyły się do orszaku dożynkowego.

Organizację korowodu pomogło zorganizować wiele firm i osób prywatnych - m.in. KOMPLET PLUS Sp. z o.o., TECH Sp. Cywilna, SHE, Zink Serwis Sp. z o.o., WIZAN, MutJan, MEDIAPRESS, Bury Stanisław i wielu innych darczyńców, którzy postanowili pozostać anonimowi.

Zobaczcie jak wyglądało to wydarzenie.

Przypomnijmy, że inicjatorem i organizatorem konkursu była Andrychowska Inicjatywa. Fundatorem nagrody za najpiękniejszy zaprzęg konny była Fundacja Nasza Gmina Andrychów. Nagroda została wręczona podczas uroczystości dożynkowych w Inwałdzie.

Wynik konkursu ogłosił Wojciech Zaborowski

Nagrodę za najładniejszy zaprzęg konny wręczył Burmistrz Andrychowa - Tomasz Żak

Zwycięzcą konkursu został Tomasz Cibor

 

 

Jarosław Skupień

 

 andrychow.pl © 2002
http://www.andrychow.pl/