andrychow.pl


Andrychowscy harcerze w Krainie Czarów

Artykuły / ZHP - Hufiec Andrychów
Data: Piątek , 27 Lutego 2015 - 10:57


Od 18 do 22 lutego 2015 harcerze z 1. Andrychowskiego Szczepu Harcerskiego "Bądź Gotów!" spędzili ferie podczas wspólnego zimowiska w Zawoi Wełcza. Te pięć dni minęło pod znakiem zabawy, radości, braterstwa, uśmiechu i zimowego szaleństwa. Tym razem zuchy i harcerze wraz z Alicją przenieśli się w Krainę Czarów. Poznali magiczny świat dziwnych stworów, niezapomnianych przygód i trudnych do rozwiązania zagadek. Quizy, zabawy sportowe, doświadczenia, zajęcia plastyczne i techniczne to tylko niektóre z zadań, z jakimi zmierzyć musieli się andrychowscy skauci. Głównym punktem programu było zimowe szaleństwo. Nauka jazdy na nartach przysporzyła wiele śmiechu i przyjemności, wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego pozwoliła na pokonanie własnych słabości, a zwiedzanie nowo otwartego Centrum Górskiego "Korona Ziemi" dostarczyło niezapomnianych wrażeń. Zimowe szaleństwo nie miało końca! Piękna pogoda, słońce, mróz i śnieg pozwoliły na niezapomnianą przygodę.

W tych wspaniałych okolicznościach kilkoro z harcerzy złożyło Przyrzeczenie Harcerskie i otrzymało chusty drużyny. Nie zabrakło także chwili zadumy i przyjaźni - 22. lutego harcerze obchodzili Dzień Myśli Braterskiej. To wyjątkowy moment w roku, rocznica urodzin założyciela skautingu Roberta Baden-Powella.

Za ogromny wkład pracy należą się podziękowania opiekunom-wolontariuszom i całej kadrze zimowiska. Nauka jazdy na nartach została zorganizowana dzięki funduszom pozyskanym z Urzędu Miasta w Andrychowie. Nic nie udałoby się bez wsparcia przyjaciół i sojuszników, to właśnie dzięki nim zuchy i harcerze mogli przeżyć niezapomnianą zimową przygodę.


Czuwaj!
Sonia Kurek


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8128

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393