andrychow.pl


Jest Radość! 236 andrychowskich harcerzy podbiło Kraków!

Artykuły / ZHP - Hufiec Andrychów
Data: Sobota , 28 Marca 2015 - 11:02


Zuchy i harcerze, 236 młodych osób z Andrychowa, 4 radosne autobusy, głowy pełne pomysłów i serca chętne do działania, a to wszystko z powodu Święta Patrona ZHP Chorągwi Krakowskiej, czyli święta wszystkich harcerzy z całej Małopolski. 221 lat temu Tadeusz Kościuszko, patron ZHP Chorągwi Krakowskiej, złożył przysięgę na Krakowskim Rynku. W sobotę, 21.03.2015 roku, harcerze z 20 małopolskich hufców spotkali się w tym samym miejscu w celu uczczenia jego pamięci. To było wielkie święto całej Chorągwi Krakowskiej!

Po apelu, który swoją obecnością uświetniła Druhna Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego hm. Małgorzata Sinica, zuchy i harcerze wzięli udział w specjalnie przygotowanych grach miejskich. Aktywności dostosowane były do wieku i umiejętności uczestników. Zuchy bawiły się w krakowskim Parku Jordana, harcerze i harcerze starsi wykonywali przeróżne zadania na terenie Starego Miasta, a wędrownicy uczestniczyli w grze na terenie Zakrzówka.

Reprezentacja Hufca ZHP Andrychów była najliczniejsza! Nasi harcerze zdobyli wiele nagród! 14 Gromada Zuchowa "Uciekające Kurczaki" zajęła 3. miejsce w swojej grze! 3 Wodna Drużyna Harcerska "Pogoria" wywalczyła jedno z trzech pierwszych miejsc w pionie harcerskim! Patrol "Zachód" z 48 Drużyny Wędrowniczej "Północ" otrzymał 1. miejsce w grze starszoharcerskiej! 1 Gromada Zuchowa "Brykające Tygryski" oraz 48 Drużyna Wędrownicza "Północ" otrzymały Odznaki ZHP Chorągwi Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w stopniu brązowym!


Jest Radość w Andrychowie!

Czuwaj!
Sonia Kurek


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8173

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393