andrychow.pl


V Bieg po Serce Zbója

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Sobota , 23 Września 2017 - 16:29


Brzydka pogoda nie przeszkodziła w dzieleniu się sercem! 17 września 2017 r. w centrum Andrychowa odbyła się cykliczna impreza charytatywna "Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki". Warunek uczestnictwa był niezwykle prosty - wystarczyło mieć serce - dosłownie i w przenośni! W imprezie mógł więc uczestniczyć każdy, bez względu na wiek. Podczas biegu zorganizowano zbiórkę pieniężną przeznaczoną na leczenie 6 letniego Oliwiera z Zagórnika, u którego zdiagnozowano Ostrą Aplazję Szpiku. Tego rodzaju zbiórka nie mogła by się odbyć bez całej rzeszy wolontariuszy, wśród których nie zabrakło mieszkańców Andrychowa, przedstawicieli szkół średnich, harcerzy z chorągwi ZHP Andrychów, samorządowców, przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń. Nie zabrakło też stoisk na których można było posilić się ciepłym daniem, wypić gorącą herbatę lub kawę i uzupełnić poziom cukru - pysznymi plackami, o które zadbały instytucje samorządowe i zespoły szkół samorządowych. Na stoiskach można było spróbować pysznego bigosu przygotowanego przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, oraz żurku serwowanego przez młodzież ZS ZDZ w Andrychowie, a także dań z grilla przygotowywanych przez pracowników Urzędu Miejskiego w Andrychowie. Nie można tez zapomnieć o pomocy Straży Miejskiej i Policji. Mundurowi mimo deszczu i fatalnych warunków dzielnie zadbali o sprawny ruch samochodów w centrum miasta i bezpieczeństwo uczestników zawodów. O sprawne przeprowadzenie koncertów i nagłośnienie oraz scenę imprezy zadbało Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Trudno wymienić wszystkich zaangażowanych - sponsorów i wszystkich tych, którzy wsparli zbiórkę.

Organizatorzy przygotowali dwie trasy - pieszą i rowerową. W tych wyjątkowych zmaganiach nie liczył się czas pokonania trasy, lecz ilość okrążeń. Zawodnicy z największą ilością "podbitych" serduszek otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów. W tym roku rozgrzewkę poprowadził Jakub Wenda - Kołcz Kuba. Impreza stała się również okazją do wręczenia przez burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka statuetek dla wybitnych sportowców z Gminy Andrychów. Pierwsze okrążenie trasy pieszej uczestnicy pokonywali w towarzystwie Miejskiej Orkiestry Dętej Andropol.

Po podliczeniu wyników okazało się, że 1009 osób pokonało łącznie 13350 okrążeń! Dlaczego właśnie takie wyliczenia? Za każde okrążenie w trakcie biegu, ABS Bank Spółdzielczy w Andrychowie zobowiązał się wpłacić na konto fundacji 10 groszy! Dało to 1 335,00 zł! Łącznie podczas biegu udało się zebrać prawie 21 000 zł! Tym oto sposobem, mimo fatalnej pogody został pobity zaszczytny rekord!

Biegowi towarzyszyły atrakcje, które ze względu na złą pogodę nie mogły się odbyć w pełnej - zaplanowanej przez organizatorów formule. Na scenie zaprezentowali się uzdolnieni artystycznie mieszkańcy naszej gminy, były konkursy z nagrodami i zabawy dla najmłodszych.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii. Jeśli ktoś chciałby wspomóc leczenie ciężko chorego Oliwiera może to zrobić na specjalne konto:

73 1240 4197 1111 0010 6485 6853
Fundacja "Promyczek", ul. Starowiejska 17 A
34-120 Andrychów z dopiskiem "Dla Oliwiera"

JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8740

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393