andrychow.pl


Aktywność, zdrowie, profilaktyka - I Andrychowskie Targi Seniora

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Czwartek , 05 Października 2017 - 22:22


W niedzielę 1 października, w Hali Sportowej przy ul. 1 Maja w Andrychowie pod hasłami: Aktywność, zdrowie, profilaktyka - odbyły się I Andrychowskie Targi Seniora. Organizatorem targów była Fundacja WIIR. Podczas targów swoje stoiska zaprezentowało kilkunastu wystawców z Gminy Andrychów - wśród których znalazły się lokalne stowarzyszenia, instytucje samorządowe, kluby sportowe, oraz firmy oferujące cały wachlarz usług związanych ze zdrowiem i profilaktyką - tak potrzebną w jesieni życia. Podczas targów można było skorzystać z degustacji, możliwości badań profilaktycznych słuchu i wzroku, podstawowych pomiarów poziomu cukru, ciśnienia itp.

Targi o podobnej tematyce organizowane są od kilku lat cyklicznie w wielu miastach Polski. Tego rodzaju przedsięwzięcie było w naszym mieście zorganizowane po raz pierwszy. Wśród stoisk prezentowanych na targach wizualnie zdecydowanie wyróżniało się stoisko Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie. Gospodynie przygotowały wystawę prac Gospodyń działających w Stowarzyszeniu, można było uczestniczyć w przyspieszonym kursie szydełkowania i tworzenia kwiatów z bibuły. Wystawę przygotowały: Halina Brzazgacz, Halina Markowska i Józefa Brudny.

Organizatorem Targów była Fundacja na Rzecz Wsparcia, Integracji i Rozwoju Osób oraz Rodzin Potrzebujących "WIIR" powołana do życia w związku z potrzebami wynikającymi z faktu postępującego starzenia się społeczeństwa. Fundacja ma na celu udzielanie wszechstronnej pomocy osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych wykluczeniem społecznym i wykluczonych społecznie. Pod opieka fundacji znajdują się osoby starsze, niepełnosprawne, bezrobotne, bezdomne, uwikłane w problem przemocy i zmagające się z różnorodnymi trudnościami życiowymi.

Organizatorzy Targów Seniora w Andrychowie poprzez organizację targów chcieli zwrócić uwagę na fakt, że osoby starsze - wchodzące w jesień życia mogą nadal pozostać aktywne - zarówno w sferze życia społecznego, jak i aktywności psychicznej oraz fizycznej.
JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8745

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393